Wiadomości z Świętochłowic

Dzięki zaangażowaniu dzielnicowych, seniorzy w porę trafili pod opiekę lekarzy

  • Dodano: 2021-01-18 08:15, aktualizacja: 2021-01-18 07:57

Każdego dnia, w związku z COVID-19, mundurowi ze świętochłowickiej komendy kontrolują osoby objęte kwarantanną domową.

Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń, stróże prawa udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. Właśnie dzięki zaangażowaniu w wykonywane obowiązki służbowe oraz czujności i empatii miejscowych dzielnicowych, dwoje seniorów w porę trafiło pod opiekę lekarzy.

Stan epidemii koronawirusa, to czas wytężonej pracy dla wszystkich policjantów w całym kraju. Od początku wybuchu epidemii, mundurowym powierzono dodatkowe zadania. Należą do nich m.in. kontrole osób objętych kwarantanną. Każdego dnia stróże prawa otrzymują setki adresów do sprawdzenia. Dla świętochłowickich dzielnicowych, to od pewnego czasu stałe zadanie do służby. Stróże prawa codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń, policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. Wykazują się przy tym ogromną empatią.

Właśnie takim szczególnym zainteresowaniem odwiedzanymi osobami w minioną środę wykazało się dwóch dzielnicowych z miejscowej komendy. W trakcie kontroli w dzielnicy Piaśniki, pojechali do dwójki seniorów. Po potwierdzeniu ich obecności w miejscu zamieszkania, dzielnicowi przeprowadzili krótką rozmowę ze starszą kobietą na temat ich samopoczucia i niezbędnych potrzeb życiowych. W trakcie tej rozmowy policjanci wykazali się niezwykłą dociekliwością i czujnością, bowiem okazało się, że stan zdrowia seniorów wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Starsza kobieta i jej mąż mieli problemy z oddychaniem i brak im było już nawet siły, aby powiadomić o tym odpowiednie służby. Mundurowi natychmiast, za pośrednictwem oficera dyżurnego miejscowej Policji, wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji, seniorzy w odpowiednim czasie trafili pod opiekę lekarzy.

O niezwykłym zaangażowaniu w wykonywane obowiązki służbowe świadczą podziękowania, które wpływają do świętochłowickiej komendy, zarówno w formie pisemnej, jak i osobiście bądź telefonicznie. Wdzięczność wobec jednego z dzielnicowych „za pomoc, otwartość na problemy obywateli” wyrazili mieszkańcy dzielnicy Lipiny, przekazując dyplom. Takie wyrazy uznania dla każdego z policjantów są bardzo miłe i stanowią jeszcze większą motywacją do codziennej służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również