Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dzielnicowi o bezpieczeństwie z przedszkolakami

  • Dodano: 2019-10-23 08:30, aktualizacja: 2019-10-22 09:20

Dzielnicowi ze świętochłowickiej komendy w miniony czwartek odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ul. Harcerskiej.

Spotkanie było okazją do przekazania przedszkolakom podstawowych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przejściu dla pieszych. Było to kolejne spotkanie mundurowych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W miniony czwartek dzielnicowi z Komedy Miejskiej Policji w Świętochłowicach gościli u dzieci w Przedszkolu nr 3. W czasie spotkania stróże prawa przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej, głównie w drodze do i z przedszkola. Omówili również kwestię zwiększenia przez dzieci ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, wykorzystując przy tym zmysł wzroku i słuchu. Policjanci przypomnieli o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na plecakach. Było to kolejne spotkanie policjantów z przedszkolakami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Choć głównym tematem była bezpieczna droga do przedszkola, to dzielnicowi nie zapomnieli o innych ważnych aspektach wpływających na bezpieczeństwo najmłodszych. Przypomnieli przedszkolakom numer alarmowy 112 oraz co zrobić, gdy widzą niebezpieczeństwo, albo mają kontakt z nieznajomym. Najmłodsi chętnie odpowiadali na pytania mundurowych. Oprócz wiedzy teoretycznej dzieci miały możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce na specjalnie przygotowanym mini miasteczku ruchu drogowego. Wczesna edukacja przedszkolaków jest bardzo ważna, gdyż część z nich już w przyszłym roku uda się do szkół, by rozpocząć swoją przygodę z nauką.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.