Wiadomości z Świętochłowic

Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodzieja

  • Dodano: 2021-03-12 06:15, aktualizacja: 2021-03-12 06:27

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę, przekonał się złodziej ujęty przez świętochłowickiego dzielnicowego. Policjant już po służbie i w wolnym czasie był na zakupach w jednym z marketów. Tam zauważył, jak młody mężczyzna wybiega ze sklepu wraz ze skradzionym towarem.

Policjant natychmiast ruszył za mężczyzną w pościg i udaremnił jego dalszą ucieczkę

O tym, że policjantem jest się przez 24 godziny na dobę, udowadnialiśmy już nie raz. Tym razem swoją czujnością wykazał się świętochłowicki dzielnicowy. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Stróż prawa - starszy sierżant Bartłomiej Ściebura przebywał na zakupach w jednym z chorzowskich marketów. Podczas płacenia za zakupy zauważył mężczyznę, który szybkim krokiem przeszedł obok innej kasy, a następnie rzucił się do ucieczki. Widząc zaistniałą sytuację i podejrzewając, że doszło do popełniania czynu zabronionego, policjant natychmiast podjął za nim pościg. Po chwili stróż prawa ujął mężczyznę. Po przybyciu na miejsce chorzowskich policjantów dzielnicowy przekazał 24-letniego zbiega w ich ręce. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowego potwierdziły się, a powodem ucieczki była kradzież towaru, jakiej mężczyzna chwilę wcześniej dopuścił się w markecie. Teraz o losie chorzowianina zadecyduje sąd.

Komentarze (2)    dodaj »

  • observer

    Jak mniemam straty marketów spowodowane kradzieżami to bedzie ok.5-10% A tam gdzie są kasy samoobsługowe może bedzie 15;)))) Zapewne nigdy się tego nie dowiem..;)

  • zachwycony

    Brawo rwać te chwasty garściami i do kolonii karnej z takimi śmieciami, może się nauczą że za darmo nie ma nic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.