Wiadomości z Świętochłowic

Dzisiaj policyjni adepci będą uczyli się kierowania ruchem w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-11-26 08:15, aktualizacja: 2020-01-24 14:42

Ręcznego kierowania ruchem muszą się spodziewać kierowcy przejeżdżający dzisiaj przez skrzyżowanie ul. Bytomskiej z Chorzowską. Do godz. 12 młodzi adepci szkoły policyjnej będą uczyli się kierowania ruchem.

Dzisiaj (26 listopada br.) na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej z ul. Chorzowską w Świętochłowicach, realizowane będą zajęcia z ręcznego kierowania ruchem drogowym przez słuchaczy Szkoła Policji w Katowicach. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8️.30 do 1️2️.

Kierowanie ruchem to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego. Zarówno funkcjonariuszom, jak i wszystkim uczestnikom ruchu zależy przecież na tym, aby odbywał się on nie tylko płynie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Teoretycznie odczytanie gestów policjanta to nic trudnego. W końcu każdy kierowca musi znać te gesty, żeby zdać prawo jazdy, ale w praktyce bywa różnie. Niektórzy stają i boją się ruszyć, inni wjeżdżają na skrzyżowanie w złym momencie.

Jak więc zachować się, gdy na skrzyżowanie wchodzi policjant? Co oznaczają wydawane przez niego polecenia? Sprawdźcie!

Warto przypomnieć, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

Zignorowanie lub nieprawidłowe zinterpretowanie znaków dawanych przez policjanta może mieć przykre konsekwencje dla naszego portfela. Podobnie jak w przypadku wjazdu za sygnalizator przy czerwonym świetle, grozi za to mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. W przypadku pieszych kara wynosi 100 zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.