Wiadomości z Świętochłowic

Dzisiaj policyjni adepci będą uczyli się kierowania ruchem w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-11-26 08:15, aktualizacja: 2020-01-24 14:42

Ręcznego kierowania ruchem muszą się spodziewać kierowcy przejeżdżający dzisiaj przez skrzyżowanie ul. Bytomskiej z Chorzowską. Do godz. 12 młodzi adepci szkoły policyjnej będą uczyli się kierowania ruchem.

Dzisiaj (26 listopada br.) na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej z ul. Chorzowską w Świętochłowicach, realizowane będą zajęcia z ręcznego kierowania ruchem drogowym przez słuchaczy Szkoła Policji w Katowicach. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8️.30 do 1️2️.

Kierowanie ruchem to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego. Zarówno funkcjonariuszom, jak i wszystkim uczestnikom ruchu zależy przecież na tym, aby odbywał się on nie tylko płynie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Teoretycznie odczytanie gestów policjanta to nic trudnego. W końcu każdy kierowca musi znać te gesty, żeby zdać prawo jazdy, ale w praktyce bywa różnie. Niektórzy stają i boją się ruszyć, inni wjeżdżają na skrzyżowanie w złym momencie.

Jak więc zachować się, gdy na skrzyżowanie wchodzi policjant? Co oznaczają wydawane przez niego polecenia? Sprawdźcie!

Warto przypomnieć, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

Zignorowanie lub nieprawidłowe zinterpretowanie znaków dawanych przez policjanta może mieć przykre konsekwencje dla naszego portfela. Podobnie jak w przypadku wjazdu za sygnalizator przy czerwonym świetle, grozi za to mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. W przypadku pieszych kara wynosi 100 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również