Wiadomości z Świętochłowic

Ekipa z "Kochana" przemaszerowała 250 km przez Główny Szlak Beskidzki

  • Dodano: 2020-07-24 07:00, aktualizacja: 2020-07-24 07:18

Koronawirus pokrzyżował w tym roku wiele planów, także tych podróżniczych. Ekipa uczniów i opiekunów z I Liceum im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach w ramach projektu „Kochanowski w Azji” miała pod koniec czerwca wylecieć na Sri Lankę.

Wyprawa została przełożona na przyszły rok, ale tęsknota za podróżami sprawiła, że młodzi ludzie spakowali plecaki i ruszyli na Główny Szlak Beskidzki.

W dwa tygodnie udało im się przejść 250 km, od Ustrzyk Górnych do Uścia Gorlickiego, przemierzając pasmo Bieszczad i ponad połowę pasma Beskidu Niskiego! Całą podróż można było śledzić na facebookowym fanpage`u „Kochanowski w Azji”

Jak podkreślają uczestnicy, wyjazd był także okazją do spróbowania nowych rzeczy: część noclegów była pod namiotami, a w bazach namiotowych kąpiele możliwe były tylko w rzece. Dziennie ekipa przemierzała około 20 km. Wszyscy zgodnie twierdzą, że szybko jeszcze wrócą w góry, ponieważ jak się okazuje miłość do podróży nie przemija i nie pokona jej żaden wirus!

Komentarze (3)    dodaj »

  • Mamcia

    Fajna świętochłowicka młodzież! Taka turystyka to zdrowie, dorośli mogą brać przykład. 250 km w nogach to tylko pogratulować, na pewno przygód i pięknych widoków wiele.

  • qwerty

    GSB ma długość prawie 500 km

  • Mieszkaniec

    Jak na ajfonową mlodziez to jest wielki sukces

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również