Wiadomości z Świętochłowic

Ferie na piątkę w Szkole Podstawowej nr 5!

  • Dodano: 2022-03-03 11:00

W piątek 18 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Świętochłowicach zakończyły się pięciodniowe półkolonie zimowe pod hasłem  „W 5 dni dookoła świata”, w których wzięło udział 86 dzieci. Wśród zapisanych uczestników było aż 20 dzieci spoza rejonu szkoły, tj.: SP1, SP3, SP8 i SP17. W trakcie półkolonii zrealizowano wiele ciekawych zajęć:  edukacyjnych, plastycznych, muzycznych oraz wyjść i wycieczek.

Motywem przewodnim półkolonii była podróż po kontynentach świata

W pierwszym dniu dzieci odwiedziły Amerykę Północną i Południową, uczestnicząc w grze terenowej „Poszukiwacze złota”, oglądając prezentację multimedialną o Ameryce, a także ucząc się tańca integracyjnego „O Zuzanno”. Dodatkową atrakcją dnia był posiłek w stylu amerykańskim – smaczny i zdrowy burger, przygotowany w szkolnej stołówce SP5. W tym dniu uczestników podzielono na 6 grup i przydzielono do poszczególnych opiekunów.  Organizatorzy nie zapomnieli również o spotkaniu edukacyjnym z policją pod hasłem „Bezpieczeństwo podczas ferii”.

Wycieczka do Akademii Kreatywności

Następnego dnia półkolonii przygotowano dla dzieci wycieczkę do Akademii Kreatywności, Uzdolnień Każdego Ucznia „AKUKU” w Rudzie Śląskiej. Na miejscu czekały na nie różnorodne atrakcje: warsztaty plastyczne z decoupage’u, zabawy na świeżym powietrzu, karmienie zwierząt w zagrodach i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Po powrocie do szkoły dzieci przeniosły się na mapie świata do Afryki, by zapoznać się z tym kontynentem. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców podopieczni mieli okazję podziwiać oryginalne stroje afrykańskie.

Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych

Trzeciego dnia półkolonii trzy grupy odwiedziły Muzeum Śląskie w Katowicach, biorąc udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych „Ferie z Tomkiem”. Dodatkowo miały możliwość zwiedzenia pięknych wnętrz muzealnych. Pozostałe grupy kontynuowały podróż po świecie, poznając kulturę i obyczaje Azji. Miały okazję obejrzeć oryginalny japoński strój, wykonały chińskiego smoka z papieru i w kolorowych przebraniach wzięły udział w balu karnawałowym z wodzirejem, który dodatkowo przygotował dla nich pokaz „Bubble Show”. Na koniec dnia dzieci zjadły chińską potrawkę, próbując użyć do tego pałeczek, co nie było łatwe.

Tramwaj "Gwarek" przewiózł dzieci do kina

W czwartek specjalnie zamówiony tramwaj „Gwarek” zawiózł uczestników półkolonii do kina Cinema City w Bytomiu na film „Sing 2”. Po powrocie z kina odbyły się zajęcia tematyczne dotyczące kolejnego kontynentu – Arktyki.

Warsztaty edukacyjno-plastyczne

Po tygodniu pełnym wrażeń i niespodzianek nadszedł ostatni dzień. Tym razem autokar zawiózł trzy grupy do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu na warsztaty edukacyjno-plastyczne „Leśne Biuro Śledcze” i „Karnawał na Śląsku-wykonanie masek”. Pozostałe grupy bawiły się na balu z wodzirejem.  Gdy podróż dobiegła końca, dzieci wróciły do domu – do Europy. Przez cały czas towarzyszyła im przewodnia piosenka „Półkolonia na sto dwa”. W obecności pana wiceprezydenta Sławomira Pośpiecha, pani dyrektor, pani kierownik i wychowawców półkolonii wręczono wszystkim uczestnikom pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z zastosowaniem obowiązujących przepisów dotyczących  reżimu sanitarnego.

Pani kierownik półkolonii podkreśla, że „przygotowane atrakcje bardzo podobały się dzieciom. Uśmiechy na twarzach podopiecznych oraz życzliwe słowa rodziców są dowodem na to, że w mieście można bardzo przyjemnie i ciekawie spędzić ferie”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.