Wiadomości z Świętochłowic

Festiwal Śląskich Szlagierów Dziecięcych za nami!

 • Dodano: 2018-05-16 10:45, aktualizacja: 2018-05-17 11:39

Wczoraj dbył się kolejny Festiwal Śląskich Szlagierów Dziecięcych. Prawie 150 uczestników zaprezentowało się przed liczną widownią. Był pokaz tańca śląskiego, w gwarze wykonano także piosenki disco polo.

Festiwal, jak co roku, odbył się w Centrum Kultury Śląskiej Grota w Lipinach. Tradycyjnie w muzycznym projekcie wzięły udział  Przedszkola Miejskie nr 7, 8, 9 i 13, a także Szkoły Podstawowe nr 1 i 19 oraz  ZSO nr 2.

Uczestnicy wystąpili solo albo w zespołach. Nowością tegorocznej edycji było wykonanie znanych piosenek disco polo po śląsku. Ideą festiwalu jest promowanie młodych talentów, ale też kultywowanie śląskich tradycji i gwary oraz integracja dzieci, młodzieży i nauczycieli z ościennych dzielnic.

Organizatorami festiwalu byli: SP nr 1, PM nr 9 we współpracy z CKŚ.

Nauczycielkami zaangażowanymi w przygotowanie festiwalu z tych placówek była Dorota Wichura, Monika Ullmann, Justyna Duda i Aleksandra Błaut.

Festiwal Śląskich Szlagierów Dziecięcych za nami!

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • nauczycielka

  Panie prowadzące brak przygotowania straszne :( nagłośnienie straszne, mikrofony nie działały :( masakra , dzieci po sceną się szturchały brak organizacji :(

 • ja

  Zawsze się zastanawiam,czy pyta ktoś te dzieci czy chcą to robić.Dorośli robią z dzieciaków małpy i dobrze się przy tym bawią.Jak sobie przypomnę te szkolne akademie i stanie godzinami bo starsi tak chcą to mi się niedobrze robi.

 • antek

  dla prezydenta to jest szkoda że dzieci się wykorzystuje dla polityki

 • Blady kris

  Dzieciaki dopisały, nagłośnienie fatalne!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.