Wiadomości z Świętochłowic

Festiwal Śląskich Szlagierów Dziecięcych za nami!

 • Dodano: 2018-05-16 10:45, aktualizacja: 2018-05-17 11:39

Wczoraj dbył się kolejny Festiwal Śląskich Szlagierów Dziecięcych. Prawie 150 uczestników zaprezentowało się przed liczną widownią. Był pokaz tańca śląskiego, w gwarze wykonano także piosenki disco polo.

Festiwal, jak co roku, odbył się w Centrum Kultury Śląskiej Grota w Lipinach. Tradycyjnie w muzycznym projekcie wzięły udział  Przedszkola Miejskie nr 7, 8, 9 i 13, a także Szkoły Podstawowe nr 1 i 19 oraz  ZSO nr 2.

Uczestnicy wystąpili solo albo w zespołach. Nowością tegorocznej edycji było wykonanie znanych piosenek disco polo po śląsku. Ideą festiwalu jest promowanie młodych talentów, ale też kultywowanie śląskich tradycji i gwary oraz integracja dzieci, młodzieży i nauczycieli z ościennych dzielnic.

Organizatorami festiwalu byli: SP nr 1, PM nr 9 we współpracy z CKŚ.

Nauczycielkami zaangażowanymi w przygotowanie festiwalu z tych placówek była Dorota Wichura, Monika Ullmann, Justyna Duda i Aleksandra Błaut.

Festiwal Śląskich Szlagierów Dziecięcych za nami!

Komentarze (4)    dodaj »

 • nauczycielka

  Panie prowadzące brak przygotowania straszne :( nagłośnienie straszne, mikrofony nie działały :( masakra , dzieci po sceną się szturchały brak organizacji :(

 • ja

  Zawsze się zastanawiam,czy pyta ktoś te dzieci czy chcą to robić.Dorośli robią z dzieciaków małpy i dobrze się przy tym bawią.Jak sobie przypomnę te szkolne akademie i stanie godzinami bo starsi tak chcą to mi się niedobrze robi.

 • antek

  dla prezydenta to jest szkoda że dzieci się wykorzystuje dla polityki

 • Blady kris

  Dzieciaki dopisały, nagłośnienie fatalne!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również