Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Inauguracja akcji "Wakacyjny patrol". Zgarnij karnet - porzuć nudę

  • Dodano: 2020-06-29 08:15, aktualizacja: 2020-06-29 07:53

Mundurowa z miejscowej komendy policji, wspólnie z Prezydentem Świętochłowic oraz przedstawicielami CIS i SOW Przystań rozdawała świętochłowickiej młodzieży karnety zachęcające do aktywności fizycznej. Wszystko za sprawą projektu profilaktycznego o nazwie „Wakacyjny patrol”, który wystartował w miony piątek. Celem organizatorów projektu jest promowanie wśród młodych mieszkańców miasta postaw sprzyjających życiu bez nałogów poprzez zachęcanie do zdrowego trybu życia. To jednak nie koniec. Akcja ma charakter cykliczny i potrwa do końca sierpnia. Wkrótce kolejne karnety trafią w ręce młodzieży zamieszkującej pozostałe dzielnice miasta.

W piątek odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego pod hasłem „Wakacyjny patrol”. Nie bez powodu akcja rozpoczęła się 26 czerwca br. bowiem właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i Ich Nielegalnemu Handlowi. Na terenie świętochłowickiego parku Heiloo oraz OSiR Skałka, Prezydent Miasta Świętochłowice wspólnie z policyjną profilaktyk z miejscowej komendy oraz przedstawicielami CIS i Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy Przystań rozdawali miejscowej młodzieży karnety upoważniające do bezpłatnego wstępu na wszystkie obiekty sportowe należące do OSiR Skałka. Akcja ma na celu nakłonienie miejscowej młodzieży do odmowy substancją psychoaktywnym, jednocześnie zachęcając ich do porzucenia nudy i pokazania, że na tym etapie życia nielegalne używki warto zastępować aktywnością fizyczną.

Jako dorośli mamy obowiązek przestrzec młodzież przed tym jednym krokiem w złą stronę

Projekt skierowany jest do świętochłowickiej młodzieży wkraczającej w dorosłe życie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby małoletnie w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia. Młodzi ludzie często nie mając pomysłu na siebie,spędzają czas wolny grupując się m.in. na miejskich skwerach. Następstwem tego może być sięganie po wszelkiego rodzaju używki, a to zgubna droga prowadząca do demoralizacji, a nawet popełniania czynów karalnych. Aby temu zapobiec, mając na uwadze istotę zagrożeń, z jakimi może się spotkać młodzież powstał wspomniany projekt profilaktyczny. Organizatorami akcji jest Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Urząd Miasta oraz świętochłowickie Centrum Integracji Społecznej. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną. Głównym celem akcji jest jednak kształtowanie wśród młodych mieszkańców miasta postaw sprzyjających życiu bez nałogów i tym samym eliminowaniu zagrożeń, na które są narażone sięgając po środki odurzające. Celem projektu jest również rozwijanie w młodzieży umiejętności przewidywania skutków i następstw łamana ustalonych norm postępowania.

To jednak nie koniec. Akcja ma charakter cykliczny i potrwa do końca sierpnia. Wkrótce kolejne karnety trafią w ręce młodzieży zamieszkującej pozostałe dzielnice miasta.

Inauguracja akcji "Wakacyjny patrol". Zgarnij karnet - porzuć nudę

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gaz maska

    Zero masek i rękawiczek,środki ostrożności gdzieś - brawo wy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.