Wiadomości z Świętochłowic

Industriada w Świętochłowicach. Sprawdź jakie atrakcje czekają!

  • Dodano: 2019-06-06 08:15, aktualizacja: 2019-06-06 07:17

Już w najbliższy weekend w Świętochłowicach kolejny raz odbędzie się Industriada. Zapraszamy na Wieże KWK Polska oraz do Muzeum Powstań Śląskich.

Rozruch Industriady ma miejsce już w piątek 7 czerwca. W tym roku zapraszamy m.in. do Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu, Galerii Szyb Wilson w Katowicach czy Szybu Maciej w Zabrzu.

Najważniejsze imprezy będą miały miejsce jednak w sobotę 8 czerwca br. Tego dnia zapraszamy pod  Wieże KWK Polska, gdzie od 12:00 będzie czekać wiele atrakcji, a cała impreza startuje pod nazwą „Geburstag pod Wieżami”.

  • 12:00 – 15:00 „Kryterium uliczne – wyścig kurierów” – otwarte zawody rowerowe po małej pętli na parkingu obiektu Wieże KWK Polska;
  • 13:00 – 17:30 „Gyszynk na gebuurstag” - wspólnie z plastykami wszyscy uczestnicy Industriady odwiedzający obiekt tworzą „urodzinową pocztówkę” z okazji 10 urodzin Industriady;
  • 15:00 „Scena na wodzie” – koncert Insects FC - nowa, kameralistyczno - ambientowa odsłona dwójki muzyków związanych z Górnym Śląskiem, Tomasz Mucha – improwizator, innowator, muzyk, wykładowca; Tomasz Bienek – animator, muzykant ludowy, poszukiwacz dźwięków
  • 16:30 „Koncert w chmurach” – Łukasz Nyc solo
  • 18:00 „Zuzanka i Utopce - bajka nie tylko dla dzieci” - bajka o tym, jak Zuzanka poszła w kumy do utopców, przypomina nie tylko piękno śląskiej gwary, ale przede wszystkim mówi o ponadczasowych wartościach, takich jak przyjaźń
  • 19:00 „Bal na geburstagu Industriady” - bal plenerowy z Boba Jazz Band pod Wieżą Kozłową. Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci! Zapraszamy, aby pojawić się na nim – jak to na gebursatgu, w eleganckim ubraniu – czy to będzie tradycyjny strój śląski, czy strój wkomponowany w muzykę, czyli z przełomu lat 20/30, czy inna forma elegancji wybór należeć do zwiedzających – jednak najbardziej pomysłowi zostaną nagrodzeni.

W niedzielę zapraszamy na „Brunch u Donnersmarcków”, który rozpocznie się o godzinie 10:00 w Muzeum Powstań Śląskich. Od 13:00 natomiast rozpocznie się spacer industrialny po Świętochłowicach. Na obydwa wydarzenia obowiązują zapisy.

W dniu 8 czerwca będzie można za darmo podróżować także autobusami i tramwajami na terenie GZM – należy jedynie pobrać i wydrukować kupon. Podobnie za darmo będzie można podróżować Kolejami Śląskimi w dniach 8 i 9 czerwca po wypełnieniu kuponu, który można pobrać w specjalnie wyznaczonych miejscach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również