Wiadomości z Świętochłowic

Interwencja służb przy ul. Katowickiej. Kobieta siedziała na parapecie!

 • Dodano: 2023-05-30 10:15

Wczoraj późnym wieczorem świętochłowickie służby interweniowały przy ul. Katowickiej. Otrzymali zgłoszenie o kobiecie chcącej skoczyć z okna na drugim piętrze.

Świętochłowice. Według zgłoszenia kobieta miała chcieć targnąć się na swoje życie

W poniedziałek 29 maja przed godziną 21.00 do świętochłowickich służb wpłynęło zgłoszenie, według którego jedna z mieszkanek budynku przy ul. Katowickiej 1 w Świętochłowicach chciała targnąć się na swoje życie. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało, kobieta siedziała na parapecie przy oknie na drugim piętrze budynku, jednak nie planowała skoczyć. Jak powiedziała, ona i jej partner wygłupiali się i chciała sprawdzić, czy partner ją uratuje. Oboje byli pod wpływem alkoholu.

– Było podejrzenie że osoba chce popełnić samobójstwo skacząc z okna, natomiast akurat to zgłoszenie się nie potwierdziło – poinformował mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. – Kobieta, jak oświadczyła, nie miała myśli samobójczych. Zostali obydwoje przewiezieni do izby wytrzeźwień w Chorzowie – dodał.

Działania służb zakończył się o godzinie 22.30. Sprawa nie została jeszcze zakończona. Wkrótce okaże się, czy osoby biorące udział w zdarzeniu zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Choć tym razem zgłoszenie się nie potwierdziło, postawa i natychmiastowa reakcja osoby zgłaszającej jest godna pochwały. Przypominamy, jak zachować się będąc świadkiem podobnego zdarzenia. Jeśli wiesz, że czyjeś życie jest zagrożone, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i podaj dokładną lokalizację, gdzie ta osoba się znajduje. W takich sytuacjach najważniejsze znaczenie ma czas. 

Jeśli to ty potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

 • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
 • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
 • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 - 20.00
 • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
 • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 17.00 - 20.00

Komentarze (6)    dodaj »

 • Świętochłowicki jabol

  Centrum jak to Centrum. Patologia i 500+

 • Amen

  Tym pier...onym bezrobotnym alkoholikom w głowach się przewraca z nadmiaru wolnego czasu i nadmiaru państwowych pieniędzy. Tym zapijaczonym zartowisiom kazać płacić za całą akcję albo przymusowe sprzątanie na rzecz miasta!!!!!

 • Robertt

  To już na parapecie posiedzieć sobie nie można?

 • Becia

  Mądre to nie było , powinna ponieść wszystkie koszty , no i prace społeczne dla miasta . Jak widać syf leży na ulicy i nie ma chętnych do sprzątania

 • SZOKU

  [...] sie bawi SOCJAL PŁYNIE

 • Ja

  Pijana albo naćpana

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również