Wiadomości z Świętochłowic

Inwazja Mikołajów w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-12-10 08:45, aktualizacja: 2019-12-10 09:06

W piątek, 6 grudnia br., w Świętochłowicach mogliśmy spotkać Świętego Mikołaja w wielu różnych miejscach.

Odwiedził m.in. Urząd Miejski, przedszkola, Szpital Powiatowy, MDK czy Bibliotekę

Mikołajki w tym roku były wyjątkowe dla wielu dzieci, które mogły się spotkać osobiście z prawdziwym Świętym Mikołajem. Już od samego rana św. Mikołaj wraz ze prezydentem Danielem Begerem oraz Strażnikami Miejskimi odwiedził Przedszkole Miejskie nr 2 i nr 7. Między czasie w Urzędzie Miejskim grupa ponad 120 dzieci mogła chwilę porozmawiać ze św. Mikołajem, a następnie pobawić się w nowo otwartym kąciku dziecięcym na niskim parterze UM i uczestniczyć w warsztatach ze zdobienia pierników i tworzenia ozdób świątecznych.

Tego dnia starszy Pan w czerwonym stroju i długiej białej brodzie odwiedził także dzieci w Szpitalu Powiatowym, gdzie wszystkim życzył przede wszystkim dużo zdrowia. Później swoimi elektrycznymi saniami Mikołaj pojechał do świętochłowickiego pogotowia opiekuńczego oraz Rodzinnego Domu Dziecka.

Ten jakże aktywny dzień Mikołaj zakończył w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie swoją imprezę miał zespół Tygryski. Ostatnim przystankiem na świętochłowickiej mapie odwiedzin była Miejska Biblioteka Publiczna w Piaśnikach, gdzie grzeczne dzieci otrzymały wyjątkowe prezenty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.