Wiadomości z Świętochłowic

Inwazja Mikołajów w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-12-10 08:45, aktualizacja: 2019-12-10 09:06

W piątek, 6 grudnia br., w Świętochłowicach mogliśmy spotkać Świętego Mikołaja w wielu różnych miejscach.

Odwiedził m.in. Urząd Miejski, przedszkola, Szpital Powiatowy, MDK czy Bibliotekę

Mikołajki w tym roku były wyjątkowe dla wielu dzieci, które mogły się spotkać osobiście z prawdziwym Świętym Mikołajem. Już od samego rana św. Mikołaj wraz ze prezydentem Danielem Begerem oraz Strażnikami Miejskimi odwiedził Przedszkole Miejskie nr 2 i nr 7. Między czasie w Urzędzie Miejskim grupa ponad 120 dzieci mogła chwilę porozmawiać ze św. Mikołajem, a następnie pobawić się w nowo otwartym kąciku dziecięcym na niskim parterze UM i uczestniczyć w warsztatach ze zdobienia pierników i tworzenia ozdób świątecznych.

Tego dnia starszy Pan w czerwonym stroju i długiej białej brodzie odwiedził także dzieci w Szpitalu Powiatowym, gdzie wszystkim życzył przede wszystkim dużo zdrowia. Później swoimi elektrycznymi saniami Mikołaj pojechał do świętochłowickiego pogotowia opiekuńczego oraz Rodzinnego Domu Dziecka.

Ten jakże aktywny dzień Mikołaj zakończył w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie swoją imprezę miał zespół Tygryski. Ostatnim przystankiem na świętochłowickiej mapie odwiedzin była Miejska Biblioteka Publiczna w Piaśnikach, gdzie grzeczne dzieci otrzymały wyjątkowe prezenty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również