Wiadomości z Świętochłowic

Jutro działania "SMOG"

  • Dodano: 2018-03-05 07:45, aktualizacja: 2018-03-05 07:35

„Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane będą na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Już jutro na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "SMOG". W działaniach wezmą również udział funkcjonariusze ze świętochłowickiej drogówki. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Komentarze (3)    dodaj »

  • zmęczony

    świetny pomyśl... niech drogówka chodzi po bazarach zamiast patrolować drogi miasta...

  • Krzykciszy

    Definicja niezadowolonych ludzi z wszystkiego- brak zadowolenia; negatywne uczucie będące rezultatem tego, że coś dzieje się niezgodnie z czyimś życzeniem, planem, zamiaremodmiana:

  • Jaśnie oświecony

    Działania smog to proponuję zacząć od bazarów i składów opałowych a na końcu od pojazdów! Bo jak zwykle zabieracie się od[...]y strony i takie same są tego efekty! Dużo szumu i nic więcej a smog jak był tak będzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również