Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Karta Dużej Rodziny jako aplikacja w telefonie

  • Dodano: 2018-03-06 07:45, aktualizacja: 2018-03-05 16:54

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego informuje o możliwości wnioskowania o nową formę Karty Dużej Rodziny - elektroniczną,  w postaci aplikacji na telefon.

Korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny można po złożeniu wniosku on-line na https://empatia.mpips.gov.pl lub można złożyć go osobiście w  Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego  przy ul. Bytomskiej 8, p. 116 w poniedziałki od 7.30 do 17.00, od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 natomiast w piątki od 7.30 do 14.00.

Wnioski można również pobrać ze strony internetowej urzędu www.swietochłowice.pl  w zakładce: Mieszkaniec - Sprawy Społeczne - Karta Dużej Rodziny. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail, który wskazano otrzyma się numer karty. Na Państwa telefon przyjdzie SMS w którym podane zostanie jednorazowe hasło do zalogowania się w aplikacji. Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej z Google Play lub Apple Store na swój telefon i według podanych wskazówek uruchomienie aplikacji.

Aplikacja na smartfony,  będzie posiadała kilka funkcji:

  • rodzic będzie mógł posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
  • aplikacja umożliwi wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy;
  • funkcja geolokalizacji pozwoli na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (32) 3491-942

Ważna informacja:

W przypadku osób, które do dnia 31 grudnia 2017 roku złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodziny, przyznanie Karty elektronicznej będzie bezpłatne w przypadku, gdy złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w postaci elektronicznej) do dnia 31 grudnia 2019 roku.

Po upływie tego czasu, jak i w przypadkach gdy od dnia 1 stycznia 2018 roku członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę Karty, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę Karty w kwocie 9,21 zł.

Karta Dużej Rodziny jako aplikacja w telefonie

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.