Wiadomości z Świętochłowic

Katastrofa budowlana w Lipinach. Zawaliła się część pustostanu przy ulicy Świdra!

 • Dodano: 2020-03-01 17:45, aktualizacja: 2020-03-02 09:04

Dzisiaj, 1 marca 2020 roku w Świętochłowicach przy ul. Świdra zawaliła się część pustostanu. Na chwilę obecną brak informacji o osobach poszkodowanych w zdarzeniu. Na miejscu działają jednostki straży pożarnej, pogotowia oraz policji.

Dzisiaj w Lipinach przy ulicy Świdra doszło do zawalenia części pustostanu. Na miejscu wciąż pracuje Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice oraz funkcjonariusze policji. Dotychczasowe przeszukania budynku potwierdzają brak osób poszkodowanych w zdarzeniu. Teren wokół kamienicy został wygrodzony, by uniemożliwić wstęp osobom postronnym.

Na miejscu pojawił się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który dokonał wizji lokalnej wraz z prezydentem Danielem Begerem oraz prezesem MPGL - Tomaszem Lemańskim.

Właśnie wróciłem z ul. Świdra. Widok przerażający. Wieloletnie zaniedbania pokazują, że dużo pracy przed nami. Musimy przyspieszyć prace nad projektem "Nowe Lipiny". Na miejscu obecni byli też przedstawiciele MPGL Świętochłowice oraz MPUK i MPGK. Wspólnymi siłami damy radę. Od samego rana będą trwały prace zabezpieczające i zagruzowania - napisał na Facebooku prezydent Daniel Beger.

 Jutro ostateczną decyzję odnośnie dalszych działań podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Służby proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu miejsca zawalenia fragmentu budynku!

Katastrofa budowlana w Lipinach. Zawaliła się część pustostanu przy ulicy Świdra!


Źródło: Redakcja / FB Swiony112

Zobacz także

Komentarze (59)    dodaj »

 • xxx

  A gdzie Pan Prezes MPGL ? Zatrudniony przez P. Begera- wielki fachowiec od reklamy.Ludzie mieszkają w największym s.... a on od ponad roku chwali się otwarciem punktu obsługi i pomalowaniem kilku klatek.tak chętnie nie występował przed kamera jak się budynek zawalił

 • Ecik

  Kiedy wreszcie beger przestanie pie......olić o wieloletnich zaniedbaniach przecież to są prywatne kamienice wiec niech się teraz zainteresuje właścicielami skoro znów epczy o zaniedbaniach

 • leopold

  Widok ulicy Świdra to gotowa scenografia do kolejnego filmu o jakimś powstaniu. Podczas kręcenia scen można te ruiny wysadzić i tym sposobem wszyscy zyskają. Niech UM zgłosi taką ofertę gdzie trzeba.

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  My piszemy komentarze,ale nikt za to odpowiedzialny tego nie czyta.Urząd Miasta powinien się wczuć w tych obywateli w jakich my brudnych warunkach żyjemy,a leniom i brudasom kazać to sprzątać.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2020-03-03 14:55
  • odpowiedz
 • Właściciel

  Napiszcie proszę ile to kasy zalega miasto wspólnotom mieszkaniowym! Oczy wam się dopiero otworzą. A MPGL sponsoruje sobie reklamy w tv,zatrudnia kolesi z długami i nie tylko itd. Na to są pieniądze ciekawe prawda? Wielce reklamują się że świadczą usługi w zarządzaniu wspólnotami hahahahaha,usługi polegają na działaniu na niekorzyść wspólnot narażając je na dodatkowe koszty spowodowane olewatorstwem i niechlujstwem pracowników tej firmy taka jest prawda. Teraz wiecie dlaczego zdecydowana większość budynków zarządzanych przez MPGL jest w tak fatalnym stanie.Nikt tam się niczym nie interesuje,a zebrania wspólnot to konieczność wraz z fikcją celem podpisania kwitów po to by mieć przez kolejny rok święty spokój olewając to co było wcześniej ustalone.Wystarczy popatrzeć jak wyglądają budynki zarządzane przez innych zarządców i gołym okiem widać że to nie MPGL! Dno Panie Prezydencie i dwa metry mułu tak to można określić, przez półtora roku pańskiego urzędowania zdołaliście otworzyć punkt obsługi klienta! Gdyby nie ten CIS to nawet tych paru klatek schodowych by nie pomalowano.Faktycznie jest się czym chwalić!

 • Ecik

  Mądra wypowiedź ale takich ludzi jak Ty logicznie myslacych jest bardzo mało w tym miescie być może reklama dźwignią handlu ale nie dla zdrowo myślących

 • Kelner

  Lipiny TO patologia ino telefony w ręku Facebook I [...]a robić

 • M.

  Som żech widzioł jak tam szabrujom. Jak to chcecie upilnować? Durś policja mo tam stoć?

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  To wina URzędu Miasta.Wiele jest domów w Świętochłowicach,pustych,które grożą zawaleniem,ale nikt z UM nie kwapi się usunąć ,dopiero jak ktoś zginie to wszyscy na pokład i każdy się usprawiedliwia.Zróbcie wreszcie w tych Świętochłowicach porządek i zajmijcie się czystością miasta,bo to jest miasto biedne,brudne i zaniedbywane przez Urząd MIejski.Prezydent robi różne spotkania a nieporządek odkłada na potem.Urodziłam się w tym mieście 79 lat temu ale takie zaniedbane jeszcze nie było.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2020-03-02 19:58
  • odpowiedz
 • Fiona

  Jak żeś jest tak dawno urodzona to powinnaś wiedzieć że te rudery to także własność prywatna. A własność rzecz święta.

 • Mieszkaniec

  Fiona przez 1.5 roku można się zainteresować tymi kamieniami i ich właścicielami dość chyba było czasu niż pitolenie na fejsbuku

 • Matha

  Zdjęcia jak z horroru:) okropny widok...strach tam chodzic po zmroku.

 • issa

  To jest miejsce dla nieudaczników życiowych, koneserów najtańszych trunków alkoholowych, leni, roszczeniowych dzieciorobów a ich dzieci choć rodzice dostają na nie niezłą kase i tak są zaniedbane, głodne i brudne... ale jeszcze im daj bo tacy biedni i nieporadni.

 • mieszkaniec

  Z tego co piszesz, to siedziba przyjaznych powinna być na Lipianach, przyjaźni to jedyna patologia w mieście.

 • Ha

  A czy Balon znowu łapał cegły?

 • Tom

  KOSTEMPSKI WON ZE ŚWION PO 8 latach tego nieudacznika kamienice sie walą

 • Mieszkaniec

  Tom zapytaj begera co z tym fantem zrobił przez 1.5 roku urzedowania

 • H.

  Tom prowokator.

 • lipok

  Hehe Lipiny kochane zabawa trwa sex , amfa , złom i opurtane dresy buhahach

 • issa

  Lipiny czyt. brudni alkoholicy, nieroby, złomiarze, młodociani niewykształceni dziecioroby których my podatnicy musimy sponsorować. Do tego poszukiwani listami gończymi zwyrodnialcy i złodzieje. Współczuje normalnym ludziom tam mieszkać bo z tego okropnego miejsca trzeba uciekać żeby samemu się nie stoczyć!!

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.