Wiadomości z Świętochłowic

Kiedy otwarcie basenu na "Skałce"? Od kilku tygodni trwają przygotowania do sezonu

  • Dodano: 2021-06-09 07:15, aktualizacja: 2021-06-08 14:16

Zbliża się koniec roku szkolnego, za pasem wakacje i sezon na kąpiele w basenach. Jednym z popularnych miejsc, w których można zażywać kąpieli, nie tylko słonecznych, jest basen położony na terenie OSIRSkałka”. Kiedy otwarcie?


Jak wyjaśniają przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Skałka”, przygotowania do sezonu letniego trwają od kilku tygodni.

- Od kilku tygodni na terenie kąpieliska trwają intensywne prace związane z udostępnieniem naszych basenów, jednak ze względu na technologię (basen ekologiczny) oraz niezbędne prace, które musiały zostać wykonane na małym basenie, proces ten musi trwać odpowiedni czas, celem uzyskania odpowiednich parametrów wody – wyjaśnili przedstawiciele OSIR za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Okazuje się, że udało się już pobrać pierwsze próbki wody z basenu eko, a badania wypadły bardzo korzystnie. 

- Dzisiaj miały miejsce kolejne pobory wody do badania. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się woda w małym basenie, jednak i tutaj muszą zostać wykonane niezbędne badania, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Zapewniamy, że nasi pracownicy robią wszystko, aby basen uruchomić, jak najszybciej – dodają przedstawiciele OSIRu.

Kiedy basen na „Skałce” zostanie otwarty? Tego jeszcze nie wiadomo. Data inauguracji sezonu uzależniona jest od wielu czynników, w tym m.in. o jakość wody, ale też warunki atmosferyczne.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Beee

    W życiu bym nie poszłam na ten basen na skałce . Tam połowa Lipin jeździ się myć i batki prać

  • Wiki

    Pobranie próbki wody to te intensywne prace?! Zaskakujące

  • Mieszkaniec

    Beger gupolu nie otwieraj basenu przecież to basen Kostempskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.