Wiadomości z Świętochłowic

Kierowca autobusu, który śmiertelnie potrącił 19- letnią Basię pozostaje w areszcie

 • Dodano: 2022-05-05 13:00

Sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztu dla Łukasza T. – kierowcy autobusu, który śmiertelnie potrącił 19-letnią Basię ze Świętochłowic. Kierowca cały czas oczekuje na rozpoczęcie procesu.

Pobyt w areszcie przedłużony

Łukasz T., kierowca autobusu, który 31 lipca 2021 roku śmiertelnie potrącił 19-letnią Basię ze Świętochłowic, nadal przebywa w tymczasowym areszcie. Ostatnio sąd podjął decyzję o przedłużeniu aresztu do 26 lipca tego roku. Samo śledztwo ma zakończyć się 31 lipca – prokuratura zapewnia, że jest już w końcowej fazie. 

Do tragedii doszło 31 lipca

Wielu z nas nadal dokładnie pamięta poranek 31 lipca – na ulicy Mickiewicza w Katowicach doszło do tragedii. Na wysokości przystanku autobusowego wywiązała się szarpanina, w której brała udział grupka osób. Na przystanek podjechał autobus kierowany przez przebywającego obecnie w areszcie Łukasza T. Pojazd gwałtownie ruszył – pod kołami znalazła się 19-letnia Basia ze Świętochłowic, matka dwójki małych dzieci. Kobieta, która tylko próbowała uspokoić biorących udział w bójce, zginęła na miejscu.

Łukasz T., który zasiadał za kierownicą autobusu, usłyszał zarzut zabójstwa 19-letniej Basi oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Na swoją obronę twierdzi, że nie widział stojącej tuż przed pojazdem kobiety oraz że uczestnicy bójki zachowywali się agresywnie i chcieli siłą wedrzeć się do zamkniętego autobusu. 

Komentarze (6)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Panu Ł. szybko przeszla żałoba a wy ciągle to samo bezsensownie

 • Oszi

  dramat :-(

 • zibi

  Biedna dziewczyna, taka młoda, zginęła bez powodu...

 • Bump

  Prawie rok po tragedii a mogiły dalej nie ma no ale przecież...

 • Xyz

  Przecież, co ?

 • Że świon

  Chwasty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również