Wiadomości z Świętochłowic

Klasa patronacka Politechniki Śląskiej w I LO. Podpisano list intencyjny

  • Dodano: 2020-11-27 06:45, aktualizacja: 2020-11-27 06:52

Już od przyszłego roku szkolnego w I LO im. J. Kochanowskiego powstanie specjalna klasa pod patronatem Politechniki Śląskiej. Podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Prezydent Miasta Daniel Beger, prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz – Prorektor Politechniki Śląskiej ds. Ogólnych oraz Mariusz Szeremeta – dyrektor I LO podpisali list intencyjny.

Dzięki patronatowi naukowemu liceum zyska poważnego partnera oraz szerokie pole manewru w pozyskiwaniu nowych uczniów w naborze w roku 2021. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba uczniów drastycznie spadła – w tym roku zostały otworzone tylko dwie klasy – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Podpisany list intencyjny to kolejny krok, który został podjęty w celu podniesienia poziomu kształcenia oraz zwiększenia konkurencyjności świętochłowickich placówek oświatowych, a tym samym urozmaicania wyborów dla młodzieży.

List intencyjny, który został podpisany to wielka korzyść dla uczniów i nauczycieli. Klasa patronacka Politechniki Śląskiej, która powstanie w I LO im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną nie tylko dla świętochłowickiej młodzieży, ale również dla miast ościennych. Zajęcia w takiej pracowni na pewno wszystkim przysporzą wiele zadowolenia oraz poszerzą perspektywy rozwoju. Politechnika Śląska to kolejna uczelnia, z którą liceum będzie współpracować – mówi Mariusz Szeremeta, dyrektor I LO.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ginter

    Ile miasto za zapłaci ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również