Wiadomości z Świętochłowic

Klasa patronacka Politechniki Śląskiej w I LO. Podpisano list intencyjny

  • Dodano: 2020-11-27 06:45, aktualizacja: 2020-11-27 06:52

Już od przyszłego roku szkolnego w I LO im. J. Kochanowskiego powstanie specjalna klasa pod patronatem Politechniki Śląskiej. Podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Prezydent Miasta Daniel Beger, prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz – Prorektor Politechniki Śląskiej ds. Ogólnych oraz Mariusz Szeremeta – dyrektor I LO podpisali list intencyjny.

Dzięki patronatowi naukowemu liceum zyska poważnego partnera oraz szerokie pole manewru w pozyskiwaniu nowych uczniów w naborze w roku 2021. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba uczniów drastycznie spadła – w tym roku zostały otworzone tylko dwie klasy – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Podpisany list intencyjny to kolejny krok, który został podjęty w celu podniesienia poziomu kształcenia oraz zwiększenia konkurencyjności świętochłowickich placówek oświatowych, a tym samym urozmaicania wyborów dla młodzieży.

List intencyjny, który został podpisany to wielka korzyść dla uczniów i nauczycieli. Klasa patronacka Politechniki Śląskiej, która powstanie w I LO im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną nie tylko dla świętochłowickiej młodzieży, ale również dla miast ościennych. Zajęcia w takiej pracowni na pewno wszystkim przysporzą wiele zadowolenia oraz poszerzą perspektywy rozwoju. Politechnika Śląska to kolejna uczelnia, z którą liceum będzie współpracować – mówi Mariusz Szeremeta, dyrektor I LO.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ginter

    Ile miasto za zapłaci ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.