Wiadomości z Świętochłowic

Klasa sportowa z wizytą w Ujsołach

  • Dodano: 2021-06-16 06:30, aktualizacja: 2021-06-16 06:38

Uczniowie klasy sportowej 4as ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach wyjechali na trzydniową wycieczkę do Ujsoł. Pogoda dopisała, a młodzi ludzie spędzili aktywnie czas poznając ten uroczy zakątek Beskidu Żywieckiego.

W programie wycieczki znalazły się gry i zabawy terenowe, górskie spacery, rozgrywki sportowe oraz mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy! Uczniowie mieli także okazję obserwować niezwykle rzadkie zjawisko astronomiczne, jakim było czwartkowe zaćmienie Słońca, popracować z mapą i nauczyć się wyznaczać kierunki świata.

W drodze powrotnej uczniowie podglądali nietoperze w Obserwatorium Nietoperzy w Brennej, oraz wzięli udział w warsztatach w Chlebowej Chacie. Tam dowiedzieli się, jak wyglądało wiejskie życie naszych przodków, co to „praca w kieracie”, spróbowali młócenia cepem, a także upiekli podpłomyki. Dla większości młodych ludzi był to pierwszy samodzielny wyjazd.

Było super, bardzo mi się podobało! – mówiła po wycieczce Julia Piłot. Najlepsze było wejście szlakiem na Kiczorę i zabawy w „Energylandii”, czyli na oponie zawieszonej na drzewie – dodał jej kolega, Mateusz Węglarczyk. Wszystko było fajne, spacery, gra w podchody i oglądanie zaćmienia Słońca, chcielibyśmy zostać tam dłużej! – zgodnie podkreślali Laura Kosno i Dawid Bigosiński.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również