Wiadomości z Świętochłowic

Klub został wycofany z Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

 • Dodano: 2019-02-27 13:30, aktualizacja: 2019-02-28 09:14

Młodzieżowe Stowarzyszenie "Śląsk" Świętochłowice mocno walczyło o to, by zawodnicy klubu mogli wystartować w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów! Wczoraj (26.02) Zarząd stowarzyszenia wydał oświadczenie w tej sprawie.

W połowie lutego miasto przyznało dotacje dla klubów sportowych na rok 2019. W związku ze złą sytuacją finansową w porównaniu z rokiem ubiegłym miejskie dotacje spadły o 35%. Klub otrzymał więc 80 tys. zł na utrzymanie sekcji żużla i speedrowera. Obcięcie dotacji postawiło plany klubu pod znakiem zapytania. Wczoraj (26.02) zarząd Młodzieżowego Stowarzyszenia "Śląsk" wydał oświadczenie w sprawie startu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Jako Zarząd Młodzieżowego Stowarzyszenia "Śląsk” zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby Mateusz Pacek, Dawid Kołodziej, Łukasz Szczęsny oraz Marcel Krzykowski przystąpili do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów w roli zawodników Śląska Świętochłowice. Miał to być początek pisania "nowej" historii naszego żużla i powód do dumy, że Śląsk wrócił na klubową mapę Polski. Wiele zależało jednak od uzyskanego wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta oraz Partnerów klubu - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Wsparcie ze strony świętochłowickiego magistratu w wysokości osiemdziesięciu tysięcy złotych dla dwóch sekcji sportowych – żużlowej oraz speedrowerowej to za mała kwota na realne plany startu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w sezonie 2019. W związku z tym Zarząd MS "Śląsk" postanowił, że drużyna zostanie na dniach wycofana z tegorocznych rozgrywek, a wychowankowie z licencjami zostaną wypożyczeni do innych klubów.

Niestety pomniejszona o blisko 50% dotacja ze strony Urzędu Miasta utrudni również bieżącą działalność naszego Stowarzyszenia. Jak wiadomo, stan obiektu nie daje możliwości udostępniania powierzchni reklamowych ani organizacji imprez czy treningów, które regularnie organizowaliśmy na innych torach, ponosząc niemałe koszta.

Jak czytamy w oświadczeniu, jeśli w najbliższym czasie nie uda się zebrać kwoty niezbędnej do pokrycia brakującej kwoty wydatków przeznaczonych na wyjazdy, sesje treningowe młodzieży oraz zaopatrzenie w sprzęt nowych juniorów, zarząd MS "Śląsk" będzie zmuszony podjąć radykalne kroki i zawiesić działalność Stowarzyszenia.

Najbliższe tygodnie zdecydują o dalszych losach klubu, niemniej jednak dołożymy wszelkich starań, aby żużel i speedrower nie zniknął z mapy sportowej Polski. Obiekt speedrowerowy OSiR " Skałka" ma z końcem lipca gościć najlepszych zawodników świata. Deklarujemy, że chcielibyśmy nadal szkolić młodych adeptów szkółki żużlowej, a zespół speedrowera powinien walczyć o obronę tytułu Drużynowego Mistrza Polski, ale musimy realnie ocenić nasze możliwości finansowe. Wierzymy, że z pomocą niezawodnych kibiców i ludzi dobrej woli staniemy na wysokości zadnia. Jesteśmy to winni tym, którzy kiedyś tworzyli żużlową markę Śląsk i wspierali jego reaktywację w 2015 r.

W tej trudnej sytuacji klub rozważa emisję cegiełek o różnych nominałach oraz internetową zbiórką pieniędzy w serwisie zrzutka.pl, której celem byłoby zebranie funduszy na dalszą działalność klubu.

Sport żużlowy przez lata był wizytówką tego miasta i nadal jest... w sercu Śląska - możemy przeczytać na końcu oświadczenia.

Finalne decyzje zapadną na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu członków klubu, które odbędzie się 22 marca.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Matysiak

  Wiem! Niech przeniosą się do Rio de Janeiro. Tam przecież zawarła nasza delegacja mnóstwo umów i kontraktów ;)

 • leopold

  Nie szkoda róż gdy płonie las!

 • mirek

  brawo dla byłego i obecnego prezydenta.

 • krist

  to tylko i wyłącznie wina byłego prezydenta p.Kostempskiego

 • Kieroooowca

  To wina obu... Jeden chciał dobrze a nie wyszło a drugi chce pokazać jaki jest zajebisty a sam jest Ru... Y.. Pozdrowienia dla ludzi którzy wybrali obecnego gościa.. Już wolałem starego bo się ukrywał i było ok

 • Mieszkaniec

  Zbychu zaltawi wam sponsora mittal.

 • kibic

  dziękujemy panu panie Kostempski to wszystko przez pana

 • prawdziwy kibic

  Nie! To wina Begera!! Wie o tym każdy prawdziwy kibic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również