Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna edycja akcji "Bilet na basen zamiast mandatu" za nami

  • Dodano: 2019-08-27 08:30, aktualizacja: 2019-08-27 08:44

Już po raz czwarty świętochłowiccy profilaktycy wraz ze stowarzyszeniem IOGT Świętochłowice, strażakami z OSP oraz chorzowską stacją sanitarno-epidemiologiczną przygotowali dla mieszkańców miasta masę atrakcji, konkursów i gadżetów związanych z bezpieczeństwem.

Festyn odbył się na basenie OSiRSkałka

 Jego celem było promowanie bezpiecznych kąpielisk i miejsc letniego wypoczynku.

Już po raz czwarty mundurowi świętochłowickiej policji przeprowadzili akcję profilaktyczną o nazwie „Bilet na basen zamiast mandatu” w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Akcja miała na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Tak jak w ubiegłych latach, sobotni finał akcji odbył się na Kąpielisku Miejskim w Świętochłowicach, które znajduje się na terenie OSiRSkałka”. Festyn poprzedzony był trwającymi w okresie wakacyjnym kontrolami zbiorników wodnych. Osoby ''złapane'' na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, zamiast mandatu otrzymywały bilet na basen.

Podczas plenerowego przedsięwzięcia organizowane były pokazy pierwszej pomocy

Na najmłodszych czekało masę atrakcji, konkursów i gadżetów, związanych z bezpieczeństwem. W akcję włączyli się strażacy z OSP, którzy pojawili się wraz ze swoim wozem strażackim, przedstawiciele stowarzyszenia IOGT Polska, którzy prowadzili wykłady i ćwiczenia z fantomami z udzielania pierwszej pomocy. Jednym z tematów pobocznych, była profilaktyka dotycząca uzależnień i zagrożeń, jakim są narkotyki i dopalacze. Na stanowisku przedstawicieli chorzowskiej stacji sanepidu chętni mogli dokonać m.in. pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Atrakcją okazały się tzw. alko-gogle, czyli specjalne gogle, które symulują stan po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Każdy, kto założył gogle, mógł przekonać się, jak alkohol wpływa negatywnie na percepcję. W trakcie festynu stróże prawa promowali także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda.
Ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych oraz ich rodziców pozwalają sądzić, że następna, piąta edycja akcji „Bilet na basen zamiast mandatu”, przyciągnie jeszcze więcej chętnych poszerzania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Do zobaczenia za rok.

Za wsparcie przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy współorganizatorowi OSiRSkałka”, przedstawicielom Stacji Sanepidu z Chorzowa, Stowarzyszeniu IOGT Oddział Świętochłowice, OSP Świętochłowice, UM Świętochłowice oraz pozostałym zaangażowanym osobom.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.