Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard

 • Dodano: 2021-03-24 06:15, aktualizacja: 2021-03-24 08:26

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wkroczyli wczoraj do nielegalnego salonu gier losowych. Wspólne działania z funkcjonariuszami śląskiej KAS zakończyły się przejęciem trzech automatów do gier hazardowych. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
 

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wzięli pod "lupę" kolejny lokal na terenie miasta. Tym razem uzyskali informację, że w jednym z punktów w dzielnicy Chropaczów mogą być udostępniane do gier hazardowych automaty bez koncesji. Stróże prawa wkroczyli wczoraj do budynku, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. Policjanci znaleźli wewnątrz salonu 3 urządzenia. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli automaty w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Maszyny jeszcze dzisiaj trafią do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Berger

  A gdzie ukradzione 100 000 000zl!? Długo mam czekać?!Dom buduje!

 • Zbych

  Jakies pospolite ruszenie . Policja dziala.

 • Piotr

  Ciągle zamykają nielegalne miejsca ale to dobrze. Mnie do takich miejsc nie ciągnie wole grać w reel joke online. Kilka dni temu ukręciłem ładną sumkę.

 • Ehh..

  Ile ci płacą za takie głupie wpisy?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również