Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard

 • Dodano: 2021-03-24 06:15, aktualizacja: 2021-03-24 08:26

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wkroczyli wczoraj do nielegalnego salonu gier losowych. Wspólne działania z funkcjonariuszami śląskiej KAS zakończyły się przejęciem trzech automatów do gier hazardowych. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
 

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wzięli pod "lupę" kolejny lokal na terenie miasta. Tym razem uzyskali informację, że w jednym z punktów w dzielnicy Chropaczów mogą być udostępniane do gier hazardowych automaty bez koncesji. Stróże prawa wkroczyli wczoraj do budynku, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. Policjanci znaleźli wewnątrz salonu 3 urządzenia. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli automaty w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Maszyny jeszcze dzisiaj trafią do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Berger

  A gdzie ukradzione 100 000 000zl!? Długo mam czekać?!Dom buduje!

 • Zbych

  Jakies pospolite ruszenie . Policja dziala.

 • Piotr

  Ciągle zamykają nielegalne miejsca ale to dobrze. Mnie do takich miejsc nie ciągnie wole grać w reel joke online. Kilka dni temu ukręciłem ładną sumkę.

 • Ehh..

  Ile ci płacą za takie głupie wpisy?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.