Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne narkotyki przejęte przez świętochłowicką policję. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty

  • Dodano: 2020-08-05 07:15, aktualizacja: 2020-08-05 07:51

W ręce świętochłowickich kryminalnych wpadli dwaj świętochłowiczanie z narkotykami.

Pierwszy 29-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany i amfetaminy. Drugi, zatrzymany w sobotę wpadł podczas spożywania alkoholu w miejscu publicznym. 26-latek odpowie za posiadanie substancji psychoaktywnej. Obu mężczyzną grozi do 3 lat więzienia.

Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy w miniony piątek zatrzymali z narkotykami 29-latka. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Chropaczów. Stróże prawa zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo wkładać ręce do kieszeni. Policjanci są bardzo wyczuleni na tego typu zachowania, w związku z czym postanowili go wylegitymować. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zdenerwowania. Świętochłowiczanin w kieszeni spodni miał schowany woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Podczas przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanego kryminalni znaleźli kolejne narkotyki. Mężczyzna w szafce kuchennej trzymał zwitek foli aluminiowej z amfetaminą, a w koszu na pranie kolejny woreczek z marihuaną. Tego samego dnia mieszkaniec Świętochłowic usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do kolejnego zatrzymania doszło w trakcie sobotnich działań „Stop Drugs”

Około 16.00 podczas patrolowania ulicy Przemysłowej policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Świętochłowice zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. W związku z popełnionym wykroczeniem, stróże prawa postanowili go wylegitymować. 26-latek w trakcie policyjnych czynności był wyraźnie zdenerwowany. Szybko jednak okazało się, co było powodem jego zachowania. W kieszeni jego spodni kryminalni znaleźli zwitek foli aluminiowej z białą substancją proszkową. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczone środki to amfetamina. Ponadto badanie alkomatem w organizmie świętochłowiczanina wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 26-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Odpowie również za popełnione wykroczenie.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Robocop

    Na ul. Przemysłowej są zgłoszenia dotyczące rozbiórki pojazdów oraz nielegalnego składowania śmieciNa ul. Uroczysko są zgłoszenia dotyczące jazdy pojazdem bez uprawnień bądź pod wplywem alkoholu lub podobnie działającego środka , nieraz dotyczą prowadzenia samochodu przez osoby nieletnie. Zdarzają się również zgłoszenia dotyczące nielegalnego składowania śmieci i innych odpadów. Wiadukt pod DTŚ jest bardzo dobrym miejscem obserwacyjnym w związku z przejazdem pociągów gdzie niejednokrotnie zgłoszenia dotyczą przechodzenia osób przez torowisko kolejowe z osiedla Ustronie w kierunku dzielnicy Piaśniki bądź Lipiny. To miejsce jest też niestety czasami miejscem zabaw osób nieletnich a także miejscem gdzie osoby w pobliżu niestrzeżonego torowiska kolejowego spożywają alkohol. Funkcjonariusze Policji muszą zareagować na każde zgłoszenie dotyczące łamania przepisów prawa i muszą dotrzeć w każde miejsce żeby pomóc bądź sprawdzić czy ktoś potrzebuje pomocy albo po prostu żeby zapobiec ludzkiej.

  • qwerty

    Ul. Przemysłowa to bardzo teren publiczny... Nie raz widzę jak tam Policja wielce patroluje, patroluje... albo jedzie sobie posiedzieć w krzakach na telefonach. Albo na uroczysku pod wiaduktem z DTŚ, hmm ciekawe co tam robią i co tam patrolują?! Nie wspomnę też o jakości nawierzchni na ul. Przemysłowej... nie życzę sobie, aby samochody kupowane dla Policji za moje pieniądze (podatki) jeździły po takich dziurach (jezdnia). Zamiast patrolować osiedla, miejsca zamieszkania to patrolują wielce... tereny za[...]iowe. Brak słów normalnie. Mam nadzieję, że ktoś z kierownica KMP to odczyta.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.