Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne nielegalne maszyny zarekwirowane w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-10-02 06:45, aktualizacja: 2020-10-02 06:52

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Przeprowadzona w miniony wtorek akcja zakończyła się przejęciem 3 maszyn oraz gotówki w kwocie 6 tys. zł. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali na os. na Wzgórzu udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. W miniony wtorek stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 urządzenia. Wraz z zabezpieczoną gotówką w kwocie 6 tys. zł., urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Iola

  Szszytowa

 • Ginter

  Kapusie się wysypali w dużej ilości

 • Lola

  Debil

 • Lola

  [...]ek

 • Ehh..

  Nie trzeba kapusi. KAS-owniki dobrze znają rozmieszczenie tych punktów. Tylko brak im ludzi dlatego jadą po kolei, raz wjadą w tym mieście drugim razem w innym. Taka gra w kotka i myszkę. Biznes się kręcić a służby mają robotę do emerytury. Wszyscy zadowoleni.

 • krist

  na katowickiej są dwa salony gier tylko trzeba odpowiednio zapukać żeby otworzyli haha

 • Gutek

  A w centrum swietochlowic dalej sa salony gier i to władzom nie przeszkadza może za blisko policji ha ha.

 • Donoszę

  Na ul.Bytomskiej na przeciwko ing znowu otwarte :DDD

 • Karla

  A na Lipinach na moście od dawna są i nikt tego nie sprawdza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również