Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne nielegalne maszyny zarekwirowane w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-10-02 06:45, aktualizacja: 2020-10-02 06:52

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Przeprowadzona w miniony wtorek akcja zakończyła się przejęciem 3 maszyn oraz gotówki w kwocie 6 tys. zł. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali na os. na Wzgórzu udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. W miniony wtorek stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 urządzenia. Wraz z zabezpieczoną gotówką w kwocie 6 tys. zł., urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Iola

  Szszytowa

 • Ginter

  Kapusie się wysypali w dużej ilości

 • Lola

  Debil

 • Lola

  [...]ek

 • Ehh..

  Nie trzeba kapusi. KAS-owniki dobrze znają rozmieszczenie tych punktów. Tylko brak im ludzi dlatego jadą po kolei, raz wjadą w tym mieście drugim razem w innym. Taka gra w kotka i myszkę. Biznes się kręcić a służby mają robotę do emerytury. Wszyscy zadowoleni.

 • krist

  na katowickiej są dwa salony gier tylko trzeba odpowiednio zapukać żeby otworzyli haha

 • Gutek

  A w centrum swietochlowic dalej sa salony gier i to władzom nie przeszkadza może za blisko policji ha ha.

 • Donoszę

  Na ul.Bytomskiej na przeciwko ing znowu otwarte :DDD

 • Karla

  A na Lipinach na moście od dawna są i nikt tego nie sprawdza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.