Wiadomości z Świętochłowic

Kolejny punkt hazardowy w Świętochłowicach rozbity

 • Dodano: 2021-01-19 07:45, aktualizacja: 2021-01-19 08:21

Świętochłowiccy kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenie, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli 3 działające bez zezwolenia automaty.

Akcję zakończono przejęciem maszyn i gotówki

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w połowie minionego tygodnia uzyskali informację, że w jednym z lokali w Śródmieściu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt i znaleźli w nim 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia oraz blisko 2,5 tysiąca złotych. Wszystko wraz z dokumentacją trafiło do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Komentarze (12)    dodaj »

 • Ii

  Wystarczy tam nie chodzić. Czynsz trzeba płacić i to nie mały. Sami by splajtowali. Jak są frajerzy co tam chodzą to niech ich rąbią ile się da. Sami sobie winni. Jak to mówią: trzeba oddzielić głupca od jego pieniędzy :)

 • Aureola

  Nie chcesz,nie graj, nie korzystaj itp po co się interesować nie tym co trzeba . Lepiej szpiegowac innych... lokale są wszędzie i ludzie i tak i tak będą korzystać

 • ujciwoko

  A ja uwielbiam grać!!! wszystko dla ludzi!!!

 • Mc

  Pewnie ktoś nie wygrał

 • Don

  Po co w ogóle korzystać z takich punktów, są gry online 9 lions, black horse w które mozna grać w domu i kasę trzepać.

 • Nina

  Szkoda ,że lokalnym nękanym starszym ludziom nie pomagają choć zgłoszeń jest codziennie po kilka.A handel narkotykami idzie pełną [...]ą.

 • Pablo

  Trzeba to zgłosić gdzieś wyżej a także do programu uwaga.Zajmę się tym jak wrócę z pracy

 • A Cieślik

  Byly Zabawkowy też jest salonem gier.I też dobrze prosperuje . Szefowa z ciuchów na przeciw ma dobre oko na oba swoje biznesy do ciuchów nic nie nam ale Cal Center mnie wkurza - kamerki przed wszystko rejestrują to byle kto nie wejdzie A szkoda gadać

 • Heyjo

  Gdzie to bylo?

 • Dorka

  17 minut po wyjściu policji przywiezione zostaly nowe maszyny i dzieje się tak w każdym lokalu który odwiedzają, w niektórych miejscach byli już parę razy a maszyny nadal stoją od paru lat, to tak jak z miejscami gdzie sprzedawane są papierosy z przemytu w centrum miasta od 15 lat, przyjeżdża celna 2 razy w roku zabiera papieroski daje mandat a 5 minut po ich wyjściu sprzedaż leci dalej, każdy w centrum mieszkający wie gdzie takie miejsca są sprzedaż dzienna w tych miejscach jest większa niż w sklepie spożywczym przez cały miesiąc, także nie wiem czym się tutaj podpisują i mydla oczy

 • Ehh..

  To wszystko jest na słupy. Kogo mają zamknąć? Pana Mietka co leży na kartonie na dworcu w Katowicach? Dlatego jest jak jest, a tych maszyn stoi kilkadziesiąt tysięcy po stodołach i magazynach na jakiś wioskach, dlatego ciągle dowożą. Ten biznes jeszcze długo będzie się kręcić.

 • Jurgen

  I po co sprzedajesz ? Niech robia co chca.. spoleczniaki..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również