Wiadomości z Świętochłowic

Kolejny punkt hazardowy w Świętochłowicach rozbity

 • Dodano: 2021-01-19 07:45, aktualizacja: 2021-01-19 08:21

Świętochłowiccy kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenie, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli 3 działające bez zezwolenia automaty.

Akcję zakończono przejęciem maszyn i gotówki

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w połowie minionego tygodnia uzyskali informację, że w jednym z lokali w Śródmieściu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt i znaleźli w nim 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia oraz blisko 2,5 tysiąca złotych. Wszystko wraz z dokumentacją trafiło do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Ii

  Wystarczy tam nie chodzić. Czynsz trzeba płacić i to nie mały. Sami by splajtowali. Jak są frajerzy co tam chodzą to niech ich rąbią ile się da. Sami sobie winni. Jak to mówią: trzeba oddzielić głupca od jego pieniędzy :)

 • Aureola

  Nie chcesz,nie graj, nie korzystaj itp po co się interesować nie tym co trzeba . Lepiej szpiegowac innych... lokale są wszędzie i ludzie i tak i tak będą korzystać

 • ujciwoko

  A ja uwielbiam grać!!! wszystko dla ludzi!!!

 • Mc

  Pewnie ktoś nie wygrał

 • Don

  Po co w ogóle korzystać z takich punktów, są gry online 9 lions, black horse w które mozna grać w domu i kasę trzepać.

 • Nina

  Szkoda ,że lokalnym nękanym starszym ludziom nie pomagają choć zgłoszeń jest codziennie po kilka.A handel narkotykami idzie pełną [...]ą.

 • Pablo

  Trzeba to zgłosić gdzieś wyżej a także do programu uwaga.Zajmę się tym jak wrócę z pracy

 • A Cieślik

  Byly Zabawkowy też jest salonem gier.I też dobrze prosperuje . Szefowa z ciuchów na przeciw ma dobre oko na oba swoje biznesy do ciuchów nic nie nam ale Cal Center mnie wkurza - kamerki przed wszystko rejestrują to byle kto nie wejdzie A szkoda gadać

 • Heyjo

  Gdzie to bylo?

 • Dorka

  17 minut po wyjściu policji przywiezione zostaly nowe maszyny i dzieje się tak w każdym lokalu który odwiedzają, w niektórych miejscach byli już parę razy a maszyny nadal stoją od paru lat, to tak jak z miejscami gdzie sprzedawane są papierosy z przemytu w centrum miasta od 15 lat, przyjeżdża celna 2 razy w roku zabiera papieroski daje mandat a 5 minut po ich wyjściu sprzedaż leci dalej, każdy w centrum mieszkający wie gdzie takie miejsca są sprzedaż dzienna w tych miejscach jest większa niż w sklepie spożywczym przez cały miesiąc, także nie wiem czym się tutaj podpisują i mydla oczy

 • Ehh..

  To wszystko jest na słupy. Kogo mają zamknąć? Pana Mietka co leży na kartonie na dworcu w Katowicach? Dlatego jest jak jest, a tych maszyn stoi kilkadziesiąt tysięcy po stodołach i magazynach na jakiś wioskach, dlatego ciągle dowożą. Ten biznes jeszcze długo będzie się kręcić.

 • Jurgen

  I po co sprzedajesz ? Niech robia co chca.. spoleczniaki..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.