Wiadomości z Świętochłowic

Kolejnych dwóch kierowców zgarnęło wysokie mandaty 

 • Dodano: 2022-03-04 08:45, aktualizacja: 2022-03-04 10:07

Wydawałoby się, że po ponad 2 miesiącach od wprowadzenia zmian w taryfikatorze, już wszyscy słyszeli o wzroście grzywien za wykroczenia w ruchu drogowym. Najwyraźniej jednak nie do wszystkich one dotarły. W Świętochłowicach kolejnych dwóch kierowców załapało się na wysokie mandaty. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Mandaty dla dwóch kierowców w Świętochłowicach

Od wprowadzenia zmian w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym minęło już 2 miesiące. Pomimo wyraźnego wzrostu wysokości grzywien wciąż jeszcze zdarzają się lekkomyślni kierujący, którzy lekceważą przepisy. W ostatnim czasie w Świętochłowicach kolejnych dwóch kierowców „zgarnęło” wysokie mandaty.

Pojazd nie był dopuszczony do ruchu

Na początku tygodnia policjanci z miejscowej drogówki na ulicy Bytomskiej zatrzymali do kontroli drogowej dostawcze Iveco. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W trakcie czynności mundurowych okazało się, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mężczyznę grzywną na kwotę 1500 złotych.

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

Z kolei w minioną środę podczas kontroli prędkości na ulicy Mickiewicza, zauważyli zbyt szybko przemieszczającego się Volkswagena. Urządzenie do mierzenia prędkości wskazało w obszarze zabudowanym, na drodze z ograniczeniem do 40 km/h, wartość 71. Mundurowi zatrzymali osobówkę do kontroli. Za kierownicą siedział Świętochłowiczanin. 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych.

Komentarze (3)    dodaj »

 • hanus

  Mandaty karne wystawiane przez policjantów nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem na drodze. Tylko kasowanie kierówcow po naj mniejszej linii.

 • Karać szaleńców

  Bardzo skromny mandat za przekroczenie aż o 31 km/h Powinien dostać 2000 by zapamiętał A ten niedopuszczony do ruchu mam nadzieję że oprócz mandatu kontynuował podróż pieszo a auto na lawecie i dodatkowe koszta

 • Karać idiotów z internetu

  Tobie za bredzenie to powinni dać dożywocie, albo 100 złotych kary.

  • Karać idiotów z internetu
   2022-03-08 10:09
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również