Wiadomości z Świętochłowic

Komenda Miejska z nowym stanowiskiem monitoringu

 • Dodano: 2018-07-05 08:15, aktualizacja: 2018-07-05 08:26

W Komendzie Miejskiej Policji uruchomione zostało stałe stanowisko dostępu do monitoringu miejskiego. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski przekazał także Komendantowi Miejskiemu Policji tablet, który w dowolnym miejscu i czasie pozwala na podgląd obrazu z kamer monitoringu.

Policjanci będą mogli szybciej podejmować interwencje na terenie miasta, bez otrzymywania informacji o zdarzeniu z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Decyzje będzie można podjąć nawet poza budynkiem komendy miejskiej. Będzie to możliwe dzięki tabletowi, na którym wyświetlany jest obraz z kamer.

Bezpieczeństwo w mieście to priorytet, konieczna jest zatem rozbudowa monitoringu miejskiego. W celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach Świętochłowic planujemy też m.in. wymianę oświetlenia na nowoczesne ledowe w ramach projektu "Jasno, Oszczędnie, Bezpiecznie" - mówi Dawid Kostempski, prezydent miasta.

O bezpieczeństwo mieszkańców Świętochłowic dbają nie tylko strażnicy miejscy i policjanci, ale też właśnie wspomniane kamery miejskiego monitoringu. W ciągu ostatnich 10 lat w mieście pojawiło się  ich 16. W ostatnim czasie zakupiono dodatkowych siedem. Wszystkie 23 kamery są cyfrowe, w tym, cztery stacjonarne (na skrzyżowaniach) i dziewiętnaście obrotowych. Zakupiono je z osprzętem oraz rejestratorem umożliwiającym podpięcie większej ich liczby.

Nowe kamery cyfrowe są gwarancją nagrań o wyższej rozdzielczości. Obraz jest dokładniejszy i wyraźniejszy, zdecydowanie lepsza jest też jakość nagrań nocnych. Zmienił się rejestrator obrazu, sposób przekazywania obrazu, pojawił się nowy monitor i oprogramowanie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • dyzio

  sie chwala minitoringiem a jak kibole w chropaczowie lataja z kijami i maczetami to tego wola nie widziec haha

 • :(

  Może by ci na monitoringu zwrócili uwage na dwie cyganki która co jakis czas pojawiają sie na Katowickiej,Proponują jakieś perfumy,oszukują,ubliżają ludziom,włażą do sklepów i nie wyjda jak czegos nie dostaną.Oszukują metodą na 200 zł.Nikt nie moze z nimi porzadku zrobic?

 • Mieszkaniec

  Do tego nie trzeba monitoringu poza tym ile tysiecy mieszkancow nie płaci czynszu nie mówiąc o kolosalnych ich zadłużeniach

 • Ciekawy

  A ilu mieszkańców płaci i nawet o pomalowanie klatki schodowej nie może się doprosić!

 • Jorg

  Jeżeli świeciły by lampy zamontowane w tzw. deptaku ul. katowickiej to obraz byłby w jakości 4k.

 • Tiruriru

  To po wymianie tego oświetlenia na nowe ledowe pan Prezydent może zobaczy wreszcie jak wyglądają budynki pod zarządem MPGL! Idą wybory a tu nic się nie zmieniło,[...]y i popelina.Może w tym monitoringu będzie lepiej widać! A Kalinę już czuć w UM czy siedzicie z pozamykanymi oknami? Bo są sprawy ważne i ważniejsze a oświetlenie nie zając nie ucieknie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również