Wiadomości z Świętochłowic

Konkurs na logo z okazji 75-lecia nadania praw miejskich Świętochłowicom rozstrzygnięty!

  • Dodano: 2021-12-20 23:30

Świętochłowice szykują się do jubileuszu 75-lecia nadania praw miejskich. Ogłoszono nawet konkurs na logo miasta towarzyszące uroczystości, a wczoraj magistrat opublikował zwycięski projekt.

Miasto będzie świętowało 75-lecie nadania praw miejskich

Świętochłowice to trzecie najgęściej zaludnione miasto w Polsce (3708,7 osób/km kw), a jednocześnie najmniejsze z miast na prawach powiatu pod względem zajmowanej powierzchni – 13,31 km. Prawa miejskie zyskały w 1947 roku, a cztery lata później Świętochłowice, Chropaczów i Lipiny połączono w jeden organizm miejski. W przyszłym roku miasto będzie świętowało jubileusz 75-lecia nadania tychże praw.

Z tego też powodu władze miasta zdecydowały się na organizację konkursu na jubileuszowe logo. Prace wraz z oświadczeniami można było wysłać do 30 listopada 2021 roku, a wczoraj poznaliśmy zwycięzcę. To Tomasz Olszewski. Jego projekt został wybrany spośród 61 propozycji nadesłanych do świętochłowickiego magistratu. Przedstawia miedziany herb miasta z liczbą 75 i napisem Świętochłowice.

Logo będzie symbolem Jubileuszu 75-lecia nadaniu Świętochłowicom praw miejskich i wykorzystywane będzie do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych.

Zgodnie z regulaminem zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.


Źródło: UM Świętochłowice, własne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również