Wiadomości z Świętochłowic

Konkursy ofert na zadania publiczne woj. Śląskiego

  • Dodano: 2015-02-24 08:45, aktualizacja: 2015-02-24 08:53
Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, spółki i kluby sportowe ze Świętochłowic mogą zgłaszać aplikacje do konkursów ogłoszonych przez Zarząd Województwa Śląskiego. Dotyczą one zadań publicznych Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego.
 
Tematem pierwszego konkursu jest wsparcie zadań z zakresu kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego realizowanych przez podmioty prowadzące (koordynujące) działania statutowe w konkretnej dyscyplinie sportowej obejmujące całe województwo. Dotyczy on m.in. szkolenia młodzieży oraz organizacji i wyjazdów na zawody sportowe.
 
Kwotę 5 820 000 złotych przeznaczono na dofinansowanie działań z trzech obszarów:
 
- upowszechnianie kultury fizycznej,
 
- zadania ratownictwa górskiego i wodnego – zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach i nad wodą,
 
- udział w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentacji województwa śląskiego oraz w finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych.
 
Wsparcie obejmować będzie zadania realizowane w okresie od 3 kwietnia do 30 listopada 2015 roku.
 
Drugi konkurs dotyczy wsparcia przedsięwzięć z zakresu kultury fizycznej, głównie organizacji imprez sportowych w regionie.
 
Działania w 6 obszarach, na które Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę 952 500 złotych, to:
 
- organizacja imprez sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w zakresie kultury fizycznej,
 
- przeprowadzenie badań diagnostycznych i ogólnolekarskich dla młodzieży uzdolnionej sportowo województwa śląskiego – dotyczy kadry młodzików województwa śląskiego,
 
- organizacja imprez sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w zakresie kultury fizycznej, które będą realizowane na obiektach sportowych wybudowanych w ramach Programu „Moje Boisko Orlik 2012”,
 
- prestiżowe imprezy sportowe w szczególny sposób promujące województwo śląskie,
 
- „Wyłonienie organizatora wojewódzkiej kursokonferencji podsumowującej współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w 2015 roku organizowanej w terminie od 20 listopada 2015 r. do 14 grudnia 2015 r.”,
 
- „Wyłonienie organizatora Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Śląsk 2015 roku organizowanych w terminie od 24 lipca 2015 r. do 17 sierpnia 2015 r.” (zawody nie mogą trwać dłużej niż 8 dni).
 
Podmiotami uprawnionymi do składania aplikacji są organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne i spółki czy kluby sportowe.
 
Termin składania ofert upływa 12 marca 2015 roku o godz. 14.00.
 
Wszelkich informacji dotyczących otwartego konkursu ofert udzielają pracownicy Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod numerem telefonu 32/ 77-40-900.
 
Szczegóły:
 
Otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego.
 
Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej realizowane w terminie od 03.04.2015 do 14.12.2015 roku. 
 
Otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury oraz ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego w 2015 r

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również