Wiadomości z Świętochłowic

Kontrole reżimu sanitarnego w środkach transportu zbiorowego

 • Dodano: 2021-11-16 06:00, aktualizacja: 2021-11-16 06:12

Świętochłowiccy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców sprawdzają miejsca skupiające duże ilości ludzi

Zwracają tam przede wszystkim uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego, bowiem Covid-19 nie zwalnia tempa, co potwierdza dobowy wzrost liczby zakażeń. Stan epidemii w Polsce wciąż trwa i nadal obowiązuje nas nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

Covid-19 nie zwalnia tempa. Dlatego miejscowi policjanci nieustannie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie transmisji wirusa. Każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem mundurowych są galerie handlowe, sklepy, tramwaje i autobusy oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Tam, gdzie to możliwe mundurowi pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych restrykcji. Jednak wciąż zdarzają się osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy oraz zdrowie swoje i innych. Wobec nich wyciągane są konsekwencje.

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki wspólnie z inspektorami sanitarnymi z Chorzowa kontrolowali przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego w środkach transportu publicznego. Sprawdzali, czy podróżni stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek oraz zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców wraz ze wzrostem zachorowań kontroli przybędzie.

Wszystkie obowiązujące nakazy i obostrzenia związane z pandemią można znaleźć na stronie www.gov.pl

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja - te proste, a zarazem istotne zachowania mogą uchronić nas i naszych bliskich przed zachorowaniem na COVID-19. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Michał

  Sam byłem świadkiem jak gościu dostał 50 zł mandatu za brak maseczki w sklepie. W Anglii za brak maseczki dostajesz tyle kary, że musisz spłacać mandat w ratach, a jak go nie przyjmiesz, to w sądzie dostajesz dwukrotnie większą karę. To że korona sìę rozprzestrzenia jest winą polskiego rządu.

 • Mieszkaniec

  Haha te mandaty sądy masowo oddalają wystarczy ich nie przyjmować bo są nielegalne, nie ma czegoś takiego w polskim prawie jak obowiązek jakiś pieluch na twarzy.

 • zaszczepiona Marika

  szlachetna akcja , wreszcie ktoś nauczy tych nie myślących ze warto być jednak normalnym obywatelem , mam nadzieję że mandaty będa bardzo wysokie

 • JP3

  Marika niestety ty myśleć nie możesz, bo rozumu nie mosz za grosz. Mandaty mogom być nawet po milion a sąd i tak mandat anuluje

 • życzliwy marian

  Życzliwy naród mamy,a ciebie niech złapią jak przez tel.gadasz jadąc samochodem:).

 • pasażer M1

  A w autobusach M1 i M24 prawie nikt nie ma maseczek. Albo założone pod nosem. I nikt tego nie sprawdza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również