Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kopali i uderzali pokrzywdzonego ostrym narzędziem. Czworo sprawców zatrzymanych

 • Dodano: 2020-05-14 08:15, aktualizacja: 2020-05-14 08:04

Świętochłowiccy dzielnicowi zatrzymali cztery osoby, które pobiły 42-letniego mieszkańca Świętochłowic.

Oprawcy kopali i uderzali pokrzywdzonego ostrym narzędziem. Decyzją prokuratora trzej mężczyźni w wieku od 27 do 62 lat oraz 39-letnia kobieta objęci zostali policyjnym dozorem, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Grozi im nawet 8 lat więzienia


Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Oficer dyżurny świętochłowickiej policji około 20.00 otrzymał zgłoszenie o pobiciu jednego z mieszkańców miasta na terenie ogródków działkowych. Na miejsce pojechali policjanci z patrolu interwencyjnego.

Mundurowi zastali mężczyznę z licznymi ranami ciała

Policjanci niezwłocznie udzieli 42-latkowi pomocy przedmedycznej. Już ze wstępnej relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzech mężczyzn oraz kobieta zaatakowali go na jego działce. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy kopali świętochłowiczanina oraz uderzali ostrym narzędziem. Po całym incydencie wszyscy uciekli. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego odwiozła mężczyznę do szpitala. Jednocześnie w wyniku podjętych czynności, mundurowi ustalili wizerunek i dane agresorów. Rozpoczęto poszukiwania. Po około godzinie stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 62 lat oraz kobietę.

ZOBACZ NAGRANIE

Wpadli w ręce mundurowych na ogródku działkowym, mężczyźni byli nietrzeźwi. Oprawcy trafili do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić trzem świętochłowiczanom zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Jeden z nich, 27-latek odpowie dodatkowo za groźby. 39-latka z kolei usłyszała zarzut pobicia i gróźb. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, całej czwórce zakazano zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Black Gabriel

  Dajcie im szanse się wytłumaczyć. A jeśli powiedzmy pokrzywdzony to homiseksualusta. Kulejący i po spożyciu alkoholu nad wyraz inteligenty. Dajcie im szanse. Niech się wytłumaczą. Może pójdą do domu jeśli działali w słusznej sprawie.

 • Obiektyw

  Otto sugerujesz że pokrzywdzony jest dilerem narkotykowym a zaistniała sytuacja była wynikiem nieudanej transakcji?

 • krist

  bandyci powinni już siedzieć !!!

 • wtf

  Dozór xD No to świetnie xD Za lżejsze przestępstwa są środki zapobiegawcze w postaci aresztu, ale co tam...

 • Atos

  Za lżejsze, ale może raczej prawdziwe, a nie za jakieś bajki.. :) warto zauważyć że pokrzywdzony oraz KMP zazwyczaj koloryzują każdy artykuł jakby stała się tragedia.. dajcie szansę każdej ze stron. Pozdrawiam

 • Otto

  Wystarczyło by żeby któryś z nich miał trochę suszu w torebce foliowej.Kara byla by surowsza.

 • Łysy

  Z tego co wiadomo to osoby, które zostały zatrzymane to nie na przeszukanie w celu znalezienia jakieś torebki... bądź przez nieszczęście

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.