Wiadomości z Świętochłowic

Koperty życia i odblaski dla świętochłowickich seniorek

  • Dodano: 2018-03-12 08:15, aktualizacja: 2018-03-12 08:22

W sali przyparafialnej kościoła p.w św. Piotra i Pawła, odbyło się spotkanie dzielnicowych z seniorkami. Rozmawiano m.in. o tym jak nie dać się oszukać metodą na tzw. „WNUCZKA” czy ‘’POLICJANTA”, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Uczestniczki otrzymały od policjantów ‘’koperty życia’’ oraz elementy odblaskowe.

W dniu wczorajszym, dzielnicowi sierż.szt. Rafał Skrzypczak oraz sierż. Patryk Klekot zorganizowali spotkanie dla świętochłowickich seniorek. Stróże prawa przekazywali istotne informacje dotyczące sposobu działania oszustów starających się wyłudzać pieniądze od osób starszych metodą na tzw. „WNUCZKA” czy „POLICJANTA”. Policjanci przypomnieli również słuchaczkom jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe. Mundurowi podczas spotkania promowali i zachęcali do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Mojej Komendy. Część spotkania była poświęcona kampanii „Koperta życia”.

„Koperta życia” to akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego. Na specjalnym formularzu zapisane są najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia danej osoby. Są one kluczowe dla ratowników, którzy często muszą podejmować szybkie i trafne decyzje, od których zależy ludzkie życie lub zdrowie.

Wypełniony formularz wkłada się do koperty, a tą z kolei do lodówki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również