Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Koronawirus w szkole i przedszkolu! Przedszkole zamknięte, co z egzaminami w szkole?

 • Dodano: 2020-06-15 15:00

Koronawirus w przedszkolu w Świętochłowicach. Zakażenie zdiagnozowano u jednej osoby. Działalność placówki trzeba było zawiesić. Koronawirus wykryto też w jednej ze świętochłowickich szkół.

Zobacz także: Liczba zakażonych koronawirusem górników idzie już w tysiące!

Od razu zgłoszono to do Miejskiego Zarządu Oświaty . Pani dyrektor skomunikowała się z nami. Podjęliśmy decyzję na jej wniosek o zawieszenie działania i funkcjonowania placówki. 13 pracowników, w tym pięciu nauczycieli łącznie z dyrektorem jest na kwarantannie. Osiem osób to pracownicy administracji i obsługi. Natomiast na 21 dzieciaków, które uczęszczały w tamtym tygodniu do placówki mamy dziewiątkę dzieci, które miały kontakt i są na kwarantannie – mówi Dorota Leszczyńska, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach

Zanim dzieci będą mogły wrócić do przedszkola to zostanie zdezynfekowana. Obecność koronawirusa potwierdzona została także w dwóch innych placówkach w mieście – chodzi o Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Szkołę Podstawową nr 1.

Mamy też jeden przypadek w Szkole Podstawowej nr 1. jeden pracownik już ma stwierdzony wynik pozytywny. A niestety w najbliższych trzech dniach będą tam przeprowadzane egzaminy dla ósmoklasistów w związku z czym reagujemy natychmiast i przenosimy te egzaminy do innego budynku, do Szkoły Podstawowej nr 5 i tak zabezpieczamy szkołę na tyle, żeby dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 mogły w terminie te egzaminy przejść – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Miejskie Przedszkole nr 12 wznowiło działalność 25 maja. Teraz zamknięte zostało do odwołania. Władze Świętochłowic w związku z sytuacją apelują do mieszkańców miasta o zachowanie dwumetrowego dystansu w miejscach publicznych i noszenie maseczek tam, gdzie występują duże skupiska ludzi. Jak dodał Daniel Beger – w przeciwnym razie konieczne będzie zamykanie kolejnych miejsc, co będzie dezorganizowało prace rodziców i firm w których pracują.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • pytam

  A nauczycielka przyszła do szkoły wiedząc ,ze jej mąż już choruje ?

 • mieszkaniec

  Dzisiaj na TVN24 w Faktach było o świętochłowickich placówkach. Podawano, że jedna osoba miała objawy, a pozostałe dwie osoby przechodzą bezobjawowo. Wobec tego, jeśli w dwóch placówkach osoby przechodzą wirusa bezobjawowo, to jaka była podstawa do wykonania testu takim osobom? To tak jakby mi, zwykłemu mieszkańcowi miasta, nagle zechciano zrobić test. No chyba, że te dwie osoby bezobjawowe miały styczność z osobą zarażoną.

 • z koreji

  ze tak rodzicom nie przeszkadza ze te saame dzieciaki ktorych tak boją się wyslac do szkoły lub przedszkola dlugimi godzinami przesiadują w dużych grupach bez zachowania dystansu na podworku co niektórzy rodzice maja rozdwojenie jazni wyslac dziecko do szkoły lub przedszkola to smiertelne ryzyko a jednocześnie lawinowo chcą wysyłac swoje pociechy na obozy lub kolonie !!!! czysta hipokryzja

 • GAL

  Pan prezydent teraz o maseczkach gada a jak był obowiązek noszenie to sam chodził biegać bez zakrytej twarzy. Więc może Pan prezydent sam zacznie przepisy stosować. Przykład idzie z góry

 • zefel

  " Władze Świętochłowic w związku z sytuacją apelują do mieszkańców miasta o zachowanie dwumetrowego dystansu w miejscach publicznych i noszenie maseczek tam, gdzie występują duże skupiska ludzi." to dlaczego podczas "pompowania dla Wojtusia te same władze wraz ze SM nie stosowali tego przepisu, który mimo złagodzenia obostrzeń na dal obowiązują?

 • ja

  Te egzaminy to niepotrzebne narażanie dzieci i nauczycieli i ich rodziny na stres związany z ewentualnym zakażeniem i kwarantanną.Można było te egzaminy odwołać i nic by się nie stało.

 • Gosc

  A po ulicach i Skalce to mogą chodzic, wypisywać na ławkach a na boiskach grać w piłkę?Tutaj nie widzisz zagrożenia?Przy takiej dyscyplinie jak na Śląsku to jeszcze długo będziecie izolowany od reszty.Jeżdżę służbowo i to co na Śląsku widzę to Polsat do nieba.Po za jest dużo lepiej więcej dyscypliny.Dużo zdrowia dla wszystkich

 • gość

  Bredzisz! są jeżdżę z pewnością więcej niż ty i ostatni tydzień spędziłem na Podkarpaciu, część służbowo , a potem poszedłem w góry.... byłem chyba jedyny w maseczce w sklepach, na stacji czy w schronisku. więc proszę nie gadaj głupot.

 • Ja

  A o nauczycielach i obsludze szkoły nie myslisz? Oni mają narażać zdrowie?

 • Mesjasz

  Od corovid 19 uchroni cię Buk

 • ojojoj

  No masz racje powinni dac dzieciakom spokoj i od września wszyscy bez wyjatku powtórzyć rok. Ponad 4 miesiące wakacji to przesada a malolaty zamiast siedziec w domu w trakcie trwania lekcji to robia co chcą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.