Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kostempski założył własną Koalicję Obywatelską i kandyduje na senatora - wyrzucą go z PO?

 • Dodano: 2019-08-27 12:00, aktualizacja: 2019-08-27 22:39

Dawid Kostempski będzie kandydował na senatora z listy Koalicji Obywatelskiej, sęk w tym, że jest to jego własna, osobista Koalicja Obywatelska, w żaden sposób nie związana z "właściwą" Koalicją Obywatelską zrzeszającą między innymi Platformę Obywatelską, której przecież były prezydent Świętochłowic jest członkiem.

Za tę polityczną zagrywkę Dawid Kostempski zostanie prawdopodobnie wyrzucony z Platformy Obywatelskiej

Startujący w okręgu Katowickim z "jedynką" na liście KO Borys Budka zapowiedział, że jeżeli sprawa się potwierdzi, Dawid Kostempski zostanie wyrzucony z PO. Sprawę skomentował również Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego również reprezentujący Platformę Obywatelską:

Nazywanie tego Koalicją Obywatelską czyjąś jest działaniem niehonorowym, jest podszywaniem się pod czyjś komitet. Rozumiem to jako działanie bardzo nieetyczne, no ale nie takie rzeczy widzieliśmy w polityce. Ale jeszcze raz mówię – poczekajmy. Dzisiaj o północy mija termin rejestracji komitetów. Nie wiem czy taki komitet będzie, czy nie – mówił dla telewizji TVS Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego, który obecnie z ramienia PO jest "jedynką" w okręgu sosnowieckim.

Jak twierdzi sam zainteresowany akcję, zbierania podpisów poparcia dla komitetu wyborczego o nazwie "Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski" mieli zainicjować wolontariusze, a 1,5 tysiąca podpisów na wspomnianej liście zostało złożonych w Państwowej Komisji Wyborczej, która dokonała rejestracji. Sam kandydat póki co całej sytuacji nie komentuje.

Jak podejrzewają niektórzy internauci sprawa ma drugie dno, a Dawid Kostempski chce w ten sposób podkraść głosy innym kandydatom KO, żeby wkupić się w łaski Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczywiście, były prezydent musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji grania na szkodę koalicji, do której jako członek PO należy, ale czy faktycznie były prezydent Świętochłowic jest sprytnym, politycznym lisem, który planuje zmienić partyjne barwy, czy też jest to tylko niepotwierdzona teoria spiskowa - o tym zapewne przekonamy się już niebawem.

O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze telewizji TVS.

Zobacz także

Komentarze (90)    dodaj komentarz »

 • krist

  Dawid zgłoś sie do MPO tam potrzebują ludzi ulice zamiatać

 • J.A.Baczewski

  Hahahaha, co za błazen. Może teraz wreszcie wyrzucą go z PO bo sobie po stokroć zasłużył, a numer z taką nazwą komitetu to zwykłe gnojstwo względem ugrupowania z którego się wywodzi.

 • Jacek

  Niech PO wyrzyci jego I ltasia za zdrade ideaow PO

 • Trzeba mieć choć trochę honoru

  Jak by wybory wygrał Kostempski to pan z drugiego planu dalej by przy nim latał i wychwalał a jak przegrał to trzeba było poszukać kolejnego do wychwalania..tylko mam nadzieje że ten już wie z kim ma do czynienia bo jak tu ufać takiemu człowiekowi

  • Trzeba mieć choć trochę honoru
   2019-08-27 09:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • mieszkaniec

  Zmiana tematu i naciąganie uwagi na inne tory nic ci nie da, to delfin znów jest na tapecie a nie jakiś gość z drugiego planu. Gdyby delfin był dla swoich ludzi w porządku to by go nie zostawiali. To przecież proste jak drut.

 • Trzeba mieć trochę honoru

  Uderz w stół a nożyce...nie pisze że bohater artykułu jest ok bo zasłużył arogancja na to co dostał..ale pan z drugiego planu nie jest lepszy..trzeba mieć jakiś honor..i piszesz że zrobił tak bo tamten źle traktował ludzi..ok ale szkoda że doszedł do takich wniosków po wyborach..przegranych wyborach..żałosne i tyle..

  • Trzeba mieć trochę honoru
   2019-08-27 12:02
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • z firmy

  Jacuś jesteś w pracy czy masz wolne? Chyba jednak jesteś w pracy jak widać.

 • On77

  Dokładnie. Jeden wart drugiego. Kałuże!!!!

 • wiadomo

  Kałuża i Kostempski to dwa nazwiska hańby w śląskiej polityce !!!!

 • podpis wyborczy

  Mistrz drugiego planu to ten który nic o niczym nie wiedział hahahaha. Obecnie jest już nawrócony hahaha żenada do kwadratu jak jeden tak i drugi.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.