Wiadomości z Świętochłowic

Kosztowna przejażdżka miłośnika jednośladów

  • Dodano: 2022-05-13 06:00, aktualizacja: 2022-05-13 06:12

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej cyklistę, który miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Najwyraźniej 33-letni mieszkaniec Świętochłowic zapomniał, że rower w połączeniu z alkoholem nie jest dobrym środkiem transportu. Przekonał się na własnej skórze o zmianie wysokości grzywien w taryfikatorze, bowiem taka przejażdżka od ponad 5 miesięcy sporo kosztuje.

Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych

Mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Michalskiego zatrzymali do kontroli drogowej cyklistę. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec miasta. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie rowerzysty blisko promil alkoholu. Zakończył swoją przejażdżkę mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Nieodpowiedzialnemu świętochłowiczaninowi najwyraźniej zabrakło wyobraźni, bo zapomniał, że nietrzeźwi rowerzyści stanowią szczególne zagrożenie na drodze. Rower to nie tylko beztroska przyjemność. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego rowerzysta może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Rowerzysto! Pamiętaj, że jesteś tak samo odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, jak pieszy i kierujący samochodami.

Policja przypomina, że od 1 stycznia bieżącego roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych - taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Takie zachowanie może zakończyć się mandatem w wysokości 1000 złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Menelicja

    Mógł nie poddawać się kontroli. W mendzie na świonach wszystkie alkograty są bez aktualnych certyfikatów. Mogły więc pokazać równie dobrze 20 promili, albo errora

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również