Wiadomości z Świętochłowic

"Łapki" na kierownicę... w przeciwnym razie mandat i 12 punktów karnych

  • Dodano: 2023-03-22 12:45

Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A w dniach 22 – 31 marca 2023 r. przeprowadzi akcję pn. „Łapki” na kierownicę.

Do końca miesiąca drogówka prowadzi działania „Łapki” na kierownicę

Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanym korzystaniem z telefonu komórkowego przez kierujących pojazdami.

Zaplanowane działania będą uzupełnieniem policyjnej akcji pn. „Na drodze – Patrz i słuchaj”, prowadzonej przez cały marzec, której ważnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi.

Przypominamy, że kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. W przypadku, gdy złamie ten przepis grozi mu mandat w wysokości 500 zł oraz 12 punktów tzw. karnych.

Konsekwencje naruszenia przepisu są dotkliwe dla kierujących, ale znacznie gorsze jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przyczynienie się do wypadku, w którym ktoś ginie albo odnosi obrażenia i to tylko dlatego, że kierowca patrzył w wyświetlacz telefonu.

W 2022 roku policjanci ujawnili 52 307 przypadków korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Podczas akcji „Łapki” na kierownicę użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za bezbłędną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy.

Prowadzona akcja będzie wspierana przez firmę Screen Network S.A. emisją spotu, na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (3)    dodaj »

  • marian56

    Drogówka powinna pracować codziennie a nie od święta , akcyjnie . Jestem kierowcą i sam codziennie mógłbym dać z dziesięć mandatów za rozmowę przez telefon podczas jazdy , zmiana pasa ruchu bez kierunkowskazu , wymuszanie pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu ( szczególnie DTŚ ) Ale oni wolą postawić znak ograniczenie do 40km/h schować się między auta albo za górką i łapać tych co przekroczyli a 15km/ , dniówka udana a i premia od naczelnika będzie

  • Że świon

    Nie żartuj policja jest tam gdzie powinna być,bardzo dobrze wykonują swoje obowiązki w stosunku do swoich szefów z pislandi. I pilnie zarabiają na kampanię wyborczą ,,nie zapomnimy"

  • marian56

    tak w stosunku do PiSlandi spisują się w 100 % szczególnie ich komendant w Warszawie , podobno będzie osobiście szkolić z obsługi granatników

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również