Wiadomości z Świętochłowic

Letnie spotkania z książką w Świętochłowicach!

  • Dodano: 2024-07-10 07:30, aktualizacja: 2024-07-10 07:46

Już w najbliższy czwartek, 11 lipca o godz. 18.00, w Parku Skałka, odbędzie pierwsze z planowanych "Letnich spotkań z książką". Są one częścią prowadzonej przez Fundację Same Cuda akcji "Letnia frajda czytania" zwracającej uwagę na pozytywny wpływ czytania na życie, sprawność umysłową, rozwój empatii i poszerzanie wiedzy. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy, którzy lubią czytać. Warto zabrać ze sobą ostatnio przeczytaną książkę lub taką, która chce się polecić innym.

Bezpłatne wydarzenie dla miłośników książek

- Książki są zawsze gotowe by nam towarzyszyć. Mogą nieść radość, otuchę, sprawić, że się czegoś dowiemy, zapewnią świetną zabawę lub pozwolą podczas rozwiązywania kryminalnych zagadek poćwiczyć naszą zdolność kojarzenia faktów. Dzięki książkom możemy również poznawać innych, nie tylko istniejących na kartach powieści, ludzi. I temu służą “Letnie spotkania z książką” – mówi Monika Badowska, prezeska Fundacji Same Cuda, inicjatorka spotkań.

W wydarzeniu wezmą udział także wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, więc będzie ono także okazją do poznania nowych, ciekawych osób. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. 

Najważniejsze informacje o fundacji

Fundacja Same Cuda została założona w 2024 roku w Świętochłowicach w woj. śląskim przez Monikę Badowską, która od lat zajmuje się promocją literatury i organizacją wydarzeń czytelniczych oraz Bartłomieja Świackiewicza, ceniącego powieści graficzne i fantastykę naukową. Celem Fundacji Same Cuda jest łączenie pokoleń i wspieranie aktywności umysłowej oraz fizycznej.

Letnie spotkania z książką w Świętochłowicach!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Świętochłowice / fot. Freepik, UM Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również