Wiadomości z Świętochłowic

"Lewe" papierosy przejęte przez policjantów

  • Dodano: 2022-10-06 08:30, aktualizacja: 2022-10-06 08:37

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy znaleźli u 60-letniej kobiety ponad 170 paczek papierosów niewiadomego pochodzenia. Świętochłowiczanka trzymała kontrabandę w swoim mieszkaniu. Właścicielce „lewego towaru” za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT grozi teraz wysoka grzywna.

3,5 tysiąca sztuk nielegalnych papierosów w domu 60-latki

Policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy wpadli na trop mieszkanki miasta, która mogła posiadać dużą ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Stróże prawa postanowili to sprawdzić. Pojechali do mieszkania kobiety, gdzie potwierdzili uzyskaną informację. 60-latka wpadła tuż po tym, jak sprzedała lewy towar jednemu ze swoich klientów.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 3,5 tysiąca sztuk papierosów, które miały trafić do sprzedaży. Śledczy wyjaśniają szczegóły sprawy. Właścicielka kontrabandy wkrótce usłyszy zarzut. Grozi jej wysoka grzywna.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Że świon

    A czy policja się zastanowiła co będzie palić biedna część Świętochłowiczan nękająca postępującą inflacją zgotowaną przez rząd. Oko przymknąć na malutkich i wziąść się za przekręty wyższych.

  • Rudolf

    PISiory dur kradną,i nic z tym nie robią!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również