Wiadomości z Świętochłowic

Lubiana kawiarnia Dywan Kawa kończy działalność!

 • Dodano: 2022-04-28 07:00, aktualizacja: 2022-04-27 08:04

Wielu mieszkańców miasta z pewnością kojarzy kawiarnię Dywan Kawa, znajdującą się w Centrum. Niestety, ten lubiany przez wielu kącik artystyczny kończy swoją działalność. Taką decyzję podjęli jej właściciele, para pochodząca z Ukrainy.

Koniec pewnej epoki

Wielu mieszkańców Świętochłowic lubiło od czasu do czasu napić się dobrej kawy w kawiarni Dywan Kawa, znajdującej się przy ulicy Katowickiej 4. Od kilku tygodni lokal pozostawał jednak zamknięty. Jakiś czas temu jego właściciele, Anastasia Alfiorova i Aleksandr Babich poinformowali, że ich mały zakątek kulturalny, w którym oprócz dobrej kawy i słodkości, można było podziwiać sztukę, nie zostanie już otwarty.

- Również zbieg okoliczności spowodował, że zamknęliśmy się tak nagle. We wtorek 12 kwietnia Tauron bez żadnego uprzedzenia o godzinie 19:00 wyłączył nam prąd w lokalu ze względu na to, że mieliśmy zaległość – po prostu w natłoku spraw zapomnieliśmy zapłacić ostatnią fakturę. Na moment odłączenia opóźnienie było 36 dni. Mogliby po prostu wysłać SMS-a z przypomnieniem, ale stwierdzili, że lepiej nagle wyłączyć prądŚ Wiadomo, że w gastronomii bardzo zależy na lodówkach i zamrażarkach, a przerwanie łańcuchów chłodniczych równa się stracie towaru w całości. Szkoda marnować jedzenia, więc po prostu oddaliśmy wszystko do MDK-u na potrzeby uchodźców. Do tego wszystkiego dołożyło się to, że musieliśmy ewakuować z Charkowa mamę Aleksandra, i to było najważniejsze zadanie na ten moment. – czytamy w poście opublikowanym przez właścicieli kawiarni na Facebooku.

Para artystów odstąpi kawiarnię z całym wyposażeniem kolejnemu właścicielowi.

Sklep w Muzeum Śląskim

Właściciele kawiarni prowadzą również własny sklep w Muzeum Śląskim. Sprzedają ram swoje projekty artystyczne. Przyznają, że już od dłuższego czasu zastanawiali się, czy nie zamknąć kawiarni.

- Otworzyliśmy sklep w Muzeum Śląskie i było bardzo trudno łączyć prowadzenie obu punktów, ponieważ każdy wymagał czasu i sił. Jednak Dywan Kawa to nasze ukochane dziecko, włożyliśmy całe swoje serca w tą kawiarnię i było bardzo szkoda się żegnać. Jednak sklep w Muzeum po prostu pozwala nam się rozwijać w kierunku, którym bardziej żyjemy – tworzenie grafik, książek, projektów artystycznych. Szkoda zamykać kawiarnię, bo jest w pełni wyposażony lokal, który funkcjonuje i na siebie zarabia. – mówią właściciele Dywan Kawa.

Lokal czeka na nowego właściciela do 10 maja – później pani Anastasia i pan Aleksandr zaczną sprzedawać jego wyposażenie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Gość

  Kiedy bym tamtędy nie przechodziła czy teraz czy wcześniej czy rok temu zawsze pusto.. jedna z 3 kawiarni na Katowickiej która jest pusta mimo zmiany właścicieli.

 • Monika

  Jak się nie płaci rachunków to tak jest, a tym bardziej mając sklep w Muzeum to wiedzą o tym ( ta " kawiarnia" nie jest ich jedyną działalnością) Kawa i Dywan i tak była ciągle pusta mało kto tam chodził ( trzecia "kawiarnia" na jednej ulicy w Świętochłowicach, to się nie mogło udać) więc opisywanie jaki to przeżyli stres gdy nagle wyłączono im prąd jest tutaj nie na miejscu( wszyscy musza płacić swoje rachunki; na co liczyli? )

 • Ona

  36 dni po terminie to mało?

 • Mieszkaniec

  Czyli beger nie pomógł a tak się chwalił w socjal media, fiu fiu

 • Mieszkaniec

  36 dni nie płacić.. "zapomnieli" hehe. Można zapomnieć dzień, dwa, kilka.. A nie 36 dni co daje dwa miesiące rozliczeniowe :) Z czego wiem interes nie hulał już przed pandemia i w przerwach. Jedyne co słychać w lokalnej prasie to to, że zamykają albo kryzys. Liczycie na zbiórki?

 • Beger

  W Swionach biznes? Tylko na Katowickiej 54 tam kasa płynie strumieniami.... na prywatne konta a miasto? Co tam miasto- kogo to obchodzi hehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również