Wiadomości z Świętochłowic

LXIV sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2022-11-17 06:15, aktualizacja: 2022-11-17 06:21

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu LXIV sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 18 listopada 2022 r. (piątek) o godz. 9:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Sesja będzie transmitowana online na stronie https://swietochlowice.sesja.pl/.

Porządek obrad LXIV sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad LXIII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 27 października 2022
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie miasta Świętochłowice.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie podatku od środków transportowych na terenie Miasta Świętochłowice.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Świętochłowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2023.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego za okres 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/435/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 24 marca 2022 r. w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowanych przez miasto Świętochłowice w roku 2022.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXII/249/09 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 22 kwietnia 2009 r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego, za wysługę lat i za warunki pracy, szczegółowy sposób obliczania wynagradzania za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw, a także wysokość i warunki wypłacania niektórych innych składników wynagradzania w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Świętochłowice”.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawki za 1 kilometr przebiegu pojazdu używanego do przewozu dzieci, młodzieży i uczniów z niepełnosprawnościami na terenie Miasta Świętochłowice.
 10. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 25 października 2022 r. do dnia 14 listopada 2022 r.
 11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 12. Interpelacje i zapytania radnych.
 13. Wolne wnioski i oświadczenia.
 14. Zakończenie sesji.

Komentarze (16)    dodaj »

 • Ważne

  Czy w najbliższych prezydenckich wyborach zagłosujesz na Begera?Czerwona łapka -NIEZielone łapka -TAK

 • PROŚBA

  Może ktoś z radnych zapyta dlaczego z UPOREM MANIAKA zbierane są liście w parkach a alejki i ścieżki nie są czyszczone? Przecież w tych liściach pod drzewami ZIMUJĄ JEŻE ile z nich zginie z powodu prac pseudoporządkowych ile zostało zassanych przez odkurzacz?.Dlaczego nie można zostawić tych prac do wiosny? Zimą MPUK nie daje rady z odśnieżaniem mieszkańcy na chodnikach grzęzną w śniegu i brei ale uparli się szefowie MPUK by zniszczyć zimowiska JEŻY

 • gość

  jeże zawsze sobie radziły bez pozostawianych liści, ale trawa i inna niska roślinność nie poradzi sobie pod szczelną kołdrą gnijących liści, szczególnie na wiosnę. kolejne wymysły ekooszołomów: były już jerzyki xjadające pszczoły i osy oraz niewielkie ilości komarów, łąki kwietne wyjawiające teren, teraz akcja kupa gnoju bo jeże. u mnie pod blokiem mają się świetnie mimo braku liści i świetnie przystrzyżonej trawy w gęsty dywan . ale trawę nie kosi firma ćwierćmózgów tylko sąsiad na emeryturze do tego fachowiec.

 • Pytanie

  co znaczy INTELIGENCIE " wyjawiajace teren " ?

 • Gość

  W obecnej sytuacji spalinowe dmuchawy są passe. Nie dość, że zanieczyszczają powietrze to jeszcze generują koszty i potężny hałas! Jeszcze jakby były używane z głową, ale panowie te liście sobie przedmuchują z jednej strony na drugą, a potem i tak wiatr wszystko rozwiewa. Jaki to ma sens?! My mieszkańcy za to płacimy.

 • Mieszkaniec

  Mam nadzieję, że dla większości radnych jest to ostatnia kadencja.

 • Lebry

  Radni są tylko na to by pobierać z kasy miejskiej kasę i nic więcej.

 • Ciekawski

  Mam nadzieję, że podczas jutrzejszej sesji prezydent nie wyjdzie po swoim sprawozdaniu i będzie odpowiadał na pytania radnych. Arogancja D. Begera już sięga Zenitu. I jeszcze jedno pytanie, kiedy z funkcji przewodniczącego RM zostanie odwołany Zbigniew Nowak???

 • kachlok

  Może szanowni radni zapytają tego oszusta gdzie są pieniądze z dodatku węglowego, będą na wiosnę? Życzę wam awarii sieci ciepłowniczej może wtedy zrozumiecie tych co muszą palić w piecach. Rozliczymy się przy urnie wyborczej!

 • Hilda

  Przecież te pieniądze nie idą z miasta tylko z budżetu centralnego! Gminy, które wypłaciły dodatek zrobiły to na kredyt ze swojej kasy, licząc że państwo kiedyś te pieniądze wypłaci. Swiony nie są niestety takie bogate

 • kachlok

  Hilda dowiedz się a potem pisz głupoty! Kasa już dawno jest na koncie UM ok 24 bańki.

 • gość

  miasto ma 60 dni na wypłatę. mineły? więc z czym problem?

 • obserwator

  Kombinator już chce zapewne podnieść podatki bo tylko tyle potrafi kłamczuch jeden.

 • gość

  akurat, co do podatków to trz ba je urealniać, nie miasta są winne inflacji, a ci na których przez ostatnie lata większość polaków głosowała. tylko za mosia jak wszystko drożało to podatki i czynsze w świonach malały. efekty do dzisiaj nienaprawione.

 • gość

  te minusy , wiem ,że to wy... pisiory!!! :D

 • opinia

  Hahaha ale ty tępy jesteś gościu,Nie to POpaprańcy tacy sami jak ty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również