Wiadomości z Świętochłowic

Mając czynny zakaz prowadzenia pojazdów spowodował kolizję z trzema samochodami

  • Dodano: 2022-11-24 06:30, aktualizacja: 2022-11-24 06:59

Na początku tygodnia na DW 902 w kierunku Katowic, na wiadukcie kolejowym doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym peugeotem zmieniając pas ruchu, wpadł w poślizg i uderzył kolejno w trzy poprzedzające go pojazdy.

Okazało się, że sprawca kierował mimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych

W poniedziałek (21.11.2022 r.) tuż przed godziną 06:00 policjanci świętochłowickiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego. Na DW 902 w kierunku Katowic, na wiadukcie kolejowym, kierujący osobowym peugeotem zmieniając pas ruchu z prawego na środkowy, najechał na inną osobówkę. Następnie wpadł w poślizg i uderzy w dwa kolejne samochody.

Uczestnicy zdarzenia nie ponieśli żadnych obrażeń

Policjanci przystąpili do ich legitymowania. Ustalili, że sprawca kolizji, 32-letni mieszkaniec Pińczowa posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu za to kara grzywny.

Natomiast za niestosowanie się do wyroku sądowego i kierowanie pojazdem mimo czynnego zakazu, może pójść za kratki na 5 lat.

Policja, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg zwraca uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożną i rozsądną, dostosowaną do warunków atmosferycznych jazdę.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Że świon

    Prawie hanys z Pińczowa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również