Wiadomości z Świętochłowic

Marcin Banot zdobył Montparnasse po raz drugi! Nagranie mrozi krew w żyłach [FILM]

 • Dodano: 2023-07-28 12:45

Kilka dni temu Marcin Banot opublikował nagranie z kolejnym niesamowitym wyczynem. Zobaczcie, jak wspiął się na jeden z najwyższych wieżowców w Paryżu zupełnie bez zabezpieczeń!

Nagranie ze wspinaczki na wieżowiec Montparnasse w Paryżu

30 czerwca podczas pobytu we Francji śląski "człowiek pająk", Marcin Banot, ponownie wspiął się bez zabezpieczeń na wieżowiec Montparnasse w Paryżu. Kilka dni temu w Internecie opublikowano nagranie z tej niesamowitej wspinaczki. Całe nagranie można zobaczyć poniżej.

Wieżowiec Montparnasse mierzy 210 m wysokości i ma 59 pięter. Do 2009 roku był to najwyższy budynek w Paryżu. We wrześniu 2020 roku Banot po raz pierwszy wspiął się na wieżowiec Montparnasse. Zajęło mu to godzinę i 12 minut.

Licytacje na rzecz 16-letniego Michała

Marcin Banot wystawił na Facebooku do licytacji koszulki i buty, w których wspiął się na jeden z najwyższych budynków w Paryżu. Cała uzyskana kwota zostanie przekazana na rzecz 16-letniego Michała Skowronka z Bytomia, który pod koniec maja w trakcie treningu spadł z 6-metrowej ścianki wspinaczkowej i złamał kręgosłup. Licytacje trwają do końca lipca do północy.

Kim jest Marcin Banot?

Marcin Banot urodził się w 1988 roku w Świętochłowicach. Mieszkaniec dzielnicy Chropaczów w listopadzie 2016 roku rozpoczął nagrywanie videobloga pod pseudonimem BNT. W nagraniach pokazuje swoje wspinaczki bez żadnej asekuracji na najwyższe budynki w Polsce i za granicą. Do tej pory zdobył już m.in. Wieżę Eiffla, hotel Marriott, budynek siedziby Polsatu, komin nieczynnej kopalni Makoszowy w Zabrzu, wieżowiec zabytkowy Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, mosty w Londynie i najwyższy nieczynny maszt w Niemczech (ponad 350 m). Swoje umiejętności zaprezentował już dwukrotnie w programie telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".

Komentarze (7)    dodaj »

 • aligator

  Jak można kimś takim się zachwycać. Jednak kto nie jak media są winne za to, że rodzi się ktoś tak skrajnie nienormalny. Inaczej nie znalazł by się w gazecie. Jeszcze można kupić buty. Ten świat oszalał.

 • dziadek K.

  wszystko do czasu

 • Mariola

  Propagowanie wyczynów tego "sportowca", może skończyć się tragicznie dla mniej utalentowanych naśladowców. Kto będzie odpowiedzialny?

 • No i co

  Kule bele wysoko

 • M....M

  ... będzie tak się wspinał,ale do czasu aż...Jednemu gościowi nie udało się i marnie skończył.

 • randez vous

  ten to jest bardzo nienormalny mimo zberania harytatywnego

 • Hilda

  Tym razem Montparnasse od strony szerokich okien. Cała wspinaczka to kosmos, ale moment że ściągnięciem koszulki w połowie to jakaś inna galaktyka. Szacun!! I dej pozór synek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również