Wiadomości z Świętochłowic

MEiN: W 97,3 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

  • Dodano: 2021-02-23 06:30, aktualizacja: 2021-02-23 06:46

W 14 051 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka w poniedziałek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,3 proc. szkół podstawowych. W 81 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 311 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w poniedziałek pracowało 14 976 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 97,9 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 88 przedszkoli, a 236 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z poniedziałku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty

W stosunku do piątku liczba szkół pracujących w trybie zdalnym zmniejszyła o 31, a w trybie mieszanym o 100. Liczba przedszkoli i placówek przedszkolnych pracujących zdalnie zmniejszyła o 19, a o 31 pracujących w trybie mieszanym.

W piątek nauka w trybie stacjonarnym dla klas I-III prowadzona była w 13 920 szkołach podstawowych, czyli w 96,4 proc. podstawówek. W 112 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 411 w trybie mieszanym.

We piątek w trybie stacjonarnym pracowało 14 926 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 97,6 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 107 przedszkoli, a 267 w trybie mieszanym.

Liczba szkół podstawowych, w których uczniowie klas I-III w piątek uczyli się w trybie innym niż stacjonarny, była najwyższa od 18 stycznia, gdy uczniowie z tych roczników wrócili do nauki w szkołach. Także liczba przedszkoli pracujących w trybie innym niż stacjonarny była w piątek najwyższa od 18 stycznia.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Jak zapewnia MEiN, sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. W dniu powrotu nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli, a 50 w trybie mieszanym.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.