Wiadomości z Świętochłowic

Mężczyzna odgrażał się, że wysadzi budynek! Ewakuowano mieszkańców

  • Dodano: 2021-08-30 10:45, aktualizacja: 2021-08-31 12:31

Wczoraj do świętochłowickich policjantów dotarła informacja o mężczyźnie odgrażającym się, że wysadzi budynek. Postanowiono ewakuować mieszkańców.

33-latek groził, że wysadzi budynek

Wczoraj 29 sierpnia około godziny 14:30 dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który odgrażał się, że wysadzi budynek przy ulicy Kubiny w centrum Świętochłowic. Na miejsce przyjechali policjanci z KMP w Świętochłowicach, Straż Pożarna oraz pogotowie ratunkowe. 

Policjanci po wejściu do budynku spotkali lokatorkę, która wskazała im drzwi mieszkania na poddaszu, w którym to zabarykadował się 33-latek. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, dlatego strażacy otworzyli je siłowo. Z mieszkania było czuć zapach gazu. 33-letni desperat trzymał w ręce zapalniczkę, a obok niego stała 11-kilogramowa butla z gazem. Wykrzykiwał, że wysadzi kamienicę.

– Policjanci próbowali nawiązać rozmowę z tym mężczyzną, jednak on się odgrażał, że wysadzi budynek. W związku z czym na miejsce przybyli policjanci z zespołu negocjatorów policyjnych z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach – przekazała sierż. szt. Paulina Wierzbowska, oficer prasowy KMP Świętochłowice.

Podęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Łącznie przy ulicy Kubiny ewakuowano 18 osób.

Desperat zatrzymany przez kontrterrorystów

Rozmowa z 33-latkiem nie przynosiła efektów i nie chciał on opuścić mieszkania. Na miejsce przybyli kontrterroryści i podjęto decyzję o wejściu do mieszkania.

– Mężczyzna został zatrzymany przez śląskich kontrterrorystów. Oni przekazali mężczyznę w ręce miejscowych mundurowych i został przewieziony do świętochłowickiej jednostki –  przekazała sierż. szt. Paulina Wierzbowska.

Kiedy zagrożenie zostało zneutralizowane, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 33-latek miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i na ten moment nadal przebywa w areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ten z Lipin

    mam nadzieję ze tacy menele bedą surowo karani, z naszego regionu smieje sie cała polska. Związac takiego maska na ryj i podłączyć tą butle którą chciał ludzi pozabijać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również