Wiadomości z Świętochłowic

Miasto otrzymało pozytywną opinię z wykonania budżetu za 2022 rok

  • Dodano: 2023-04-17 13:30

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger i wiceprezydent Sławomir Pośpiech poinformowali w swoich mediach społecznościowych o uzyskaniu przez miasto pozytywnej opinii RIO za wykonanie budżetu za 2022 rok. Kilka lat wstecz wykonanie budżetu było negatywnie opiniowane.

Tym razem bez uwag

Świętochłowice po raz 3 otrzymały pozytywną opinię w sprawie wykonania budżetu. Poprzednie 2 otrzymano za 2021 i 2020 rok, przy czym do drugiej Regionalna Izba Obrachunkowa miała pewne zastrzeżenia. Sławomir Pośpiech przypomniał także, że przed rokiem 2020, za rok 2019, 2018 i 2017 miasto otrzymywało negatywne opinie w sprawie wykonania budżetu. Prezydent Świętochłowic Daniel Beger podsumowuje, że kolejna pozytywna decyzja jest efektem planu naprawy finansów publicznych wdrożonego w 2019 roku.

Wzrosły wydatki inwestycyjne na mieszkańca

Daniel Beger dokonał porównania wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na mieszkańca z lat 2018 i 2022. Pod uwagę wzięto 19 miast na prawach powiatu z naszego województwa. Prezydent opierał się na danych dostępnych w GUS i na ich podstawie dokonał obliczeń. Przez lata Świętochłowice zajmowały w tym zestawieniu ostatnie miejsce, jednak jak twierdzi prezydent, przez wprowadzenie dyscypliny finansów i dofinansowaniom zewnętrznym, obecnie Świętochłowice zajmują 2. miejsce w województwie - obecnie wydatki inwestycyjne na mieszkańca w Świętochłowicach wynoszą 1895 zł.

- Rozkopane ulice, place budowy w każdej dzielnicy - to wszystko dowodzi, że stajemy się równorzędnym partnerem w Metropolii. Już nie tylko ambicje, ale namacalne działania za tym przemawiają! – czytamy w poście prezydenta miasta.

Dodaje jednak, że w mieście nadal jest wiele do zrobienia, a we wdrażaniu zmian nie pomogły pandemia, wojna, inflacja czy kryzys energetyczny. 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Brawo. Wreszcie finanse poukładane. Szkoly mogą sie rozwijać, inwestycje wykonywane, bo miasto ma wreszciw pieniądze na wklad wlasny. Jeszcze przegonić leniwych lekarzy, ktorzy za pilnowanie pustych oddziałów chcą zarabiać fortuny po 50tys lub nawet wiecej i podpuszczają naiwnych mieszkańców.

  • skalpel

    Powolniak to ty piszesz te brednie? Wasz czas się kończy darmozjady.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również