Wiadomości z Świętochłowic

Mieszkam w Świętochłowicach i tu płacę podatki!

 • Dodano: 2021-02-10 06:00, aktualizacja: 2021-02-10 06:15

Pieniądze z podatków to zastrzyk dla budżetu miasta, dlatego zachęcamy, aby w okresie rozliczeń podatkowych podać w formularzu PIT świętochłowicki adres zamieszkania. Świętochłowice uzyskały z podatku od osób fizycznych za 2019 rok 57,8 mln zł. To kwota, dzięki której można przeprowadzić m.in. konkretne inwestycje drogowe lub modernizacyjne.

Zgodnie z obowiązującym prawem, w przypadku rozliczania podatku PIT, miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Świętochłowicach wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym – wystarczy tu mieszkać.

Rozliczasz się poprzez e-PIT? Koniecznie sprawdź, czy wpisujesz w miejscu dotyczącym danych podatnika właściwe miejsce zamieszkania! Im więcej osób płaci podatki w Świętochłowicach, tym więcej środków miasto ma do dyspozycji na realizację miejskich inwestycji.

Pamiętajcie także, że możecie przekazać 1% swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP). Jeżeli sam prowadzisz zbiórkę – napisz na adres media@swietochlowice.pl, a my zaprezentujemy Twoją ofertę mieszkańcom Świętochłowic!

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Anka

  No i nie myliłam się. Odśnieżać zaczęli we wtorek. Dziś padał deszcz a z rana będzie jedna wielka szklanka. Ludziska nie wychodźta bez potrzeby bo jak nie załatwi was Covid-19 to stracicie życie na świętochłowickich chodnikach.

 • Anka

  Co do odśnieżania miasta to komentatorzy mają rację. Chodnik ul. Powstańców Śl. od szkoły nr 1 do Krasickiego nie był odśnieżany ani razu od czasu jak sypnęło śniegiem. Ul. Zubrzyckiego-chodnik prowadzący od szkoły do przedszkola nie widział także łopaty, odśnieżony był tylko przy przedszkolu przez pana, który tam pracuje (chyba dozorca). dalej do Chorzowskiej to istna Sahara. Schody między przedszkolem a budynkiem Powstańców 2-10 niczyje, jedna wielka górka udeptana przez przechodniów. Dziś sobota , jutro niedziela więc służby mają wolne - mieszkańcy zostańcie w domu jeśli chcecie mieć całe ręce, nogi i głowy. W poniedziałek weźcie urlop bo odśnieżanie zacznie się we wtorek. Pomimo pandemii wychodzę codziennie bo muszę i stwierdzam, że ten kto produkuje kostkę betonową winien płacić od każdej sztuki 1 grosz na fundusz zdrowia za te wszystkie wypadki na chodnikach pokrytych tą kostką.

 • Dzierzgoń'SKY

  Rzeki przepłynąłem.Góry pokonałen .W Świonach na chodniku.Nogi połamałem.

 • dość krętactwa

  Po co wam moja kasa? Dla zatrudnienia kolejnych kolesi za gruby szmal? Co do tej pory zrobiliście dla nas? A przepraszam opowiadacie nam bajki, ale to chyba aż tyle nie kosztuje. Może jakiś wniosek do Wód Polskich o podwyżkę? Za te kłamstwa i krętactwa ani złotówki!

 • Mieszkam tu

  To miasto to syf i rudera, pełno starych sypiących się kamienic których nie na kto wyburzyć, drzew co raz mniej, powietrze które można kroić i nie odśnieżone chodniki na których wywróciłam się ostatnio swą razy chociaż jestem młodą osobą, w tym mieście nie robi się nic, po co wam pieniądze skoro nie potraficie nimi gospodarować?

 • PAMIĘTAMY!

  Jak nic? ŚWIĘTOCHŁOWICE W ŁATWY I SZYBKI SPOSÓB SIĘ DOI na ul. Katowickiej 54.Kupuję się po roku urzędowania dwa nowiutkie samochody o których WIĘKSZOŚĆ mieszkańców może pomarzyć. I wisienka na torcie dom za PÓŁ MILIONA wstanie surowym Także dzieje się dzieje Inwestuje pełną gębą, inwestuje się siebie samego i swoje konto.

 • ehh

  Kasa leci, a ulice nieodśnieżone. Już nie mówię o chodnikach, bo tam wchodzi kwestia właściciela nieruchomości,ale drogi to chyba by dało radę odśnieżyć?

 • Kierowca

  Gdzie nie odsniezone podaj adres pod twoim garażem masakra człowieku nie wiesz co to zima

 • PODATNIK

  No płacę i płacę tylko co z tego mam ? Co robi Straż Miejska która powinna przymusić właścicieli i zarządców nieruchomości do odśnieżania przyległych chodników ? Dlaczego nie wypełnia swoich OBOWIĄZKÓW ? Właściciele czynsze ciągną duże ale swoich obowiązków odśnieżania nie wypełniają więc powinni o tym przypomnieć im strażnicy .Ale te lenie nie ruszą tyłków bo zimno .Beger obiecał rozwiązanie tej formacji i słowa NIEDOTRZYMAŁ

 • Ehhh

  W sumie to jest czyste sku...syństwo przymuszać kogoś, kto nie jest właścicielem nieruchomości do odśnieżania .A jeśli ten ktoś chcę zająć pas chodnika na przykład pod rusztowanie to musi grubo bulić za każdy m2.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.