Wiadomości z Świętochłowic

Młodzi szachiści w świętochłowickim Turnieju Szachowym

  • Dodano: 2023-01-20 06:00, aktualizacja: 2023-01-20 06:14

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się rozgrywki szachowe w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Bezpieczne Ferie w Mieście”. W szranki turniejowe stanęło 39 osób, w tym trzech reprezentantów z miejscowej Policji. W przerwie, podczas podsumowania rozgrywek policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w trakcie trwających ferii zimowych.

Kilka dni temu w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyło się przedsięwzięcie o nazwie „Bezpieczne Ferie w Mieście”, które połączono z rozgrywkami szachowymi dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy m.in.  Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Skałka”, Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chorzowie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Turniej zgromadził liczną grupę początkujących szachistek i szachistów oraz kilku stałych uczestników turniejów, w tym również przedstawicieli ze świętochłowickiej komendy. Zawody prowadzone systemem szwajcarskim 7-rundowym, poprowadził sędzia Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Skałka” oraz Jerzy Plichta ze Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. Rozgrywki były niezwykle zacięte, bowiem każdy uczestnik podszedł do nich bardzo poważnie. Emocji nie brakowało do ostatniej partii turnieju.

Na czarno-białych szachownicach zwyciężyli:

W kategorii:
    • młodszej (do 9 lat)
    1. Wojciech Wieczorek,
    2. Iwo Starzyński,
    3. Kacper Rother,


    • starszej (10 lat i powyżej)
    1. Marcel Wons,
    2. Borys Kołodziej,
    3. Dawid Kwapuliński.


W przerwie podczas podliczania punktów dzielnicowi i profilaktyk ze świętochłowickiej komendy przeprowadzili prelekcję dla uczestników w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Przypomnieli o kilku zasadach, które powinno się przestrzegać, by odpoczynek w trakcie ferii, a także przez cały okres zimowy był bezpieczny.

Na koniec nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i dyplomy, które wręczyli przedstawiciele organizatorów. Wszyscy pozostali uczestnicy zawodów otrzymali medale, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również