Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi dbają także o swoje bezpieczeństwo i uzupełniają środki ochrony osobistej

  • Dodano: 2020-04-07 08:15, aktualizacja: 2020-04-07 08:28

Mundurowi miejscowej komendy cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Realizują szczególne zadania nałożone na nich w związku z trwającą epidemią. W trosce o bezpieczeństwo osób, z którymi wykonywane są czynności, jak i samych mundurowych, policjanci wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony sanitarnej, które na bieżąco uzupełniają.


Świętochłowiccy policjanci każdego dnia realizują wytyczne związane z trwającą epidemią wirusa Covid-19. Pełniąc służbę w terenie, muszą być odpowiednio przygotowani i wyposażeni w specjalne środki mające wpływ na ich bezpieczeństwo. Maski ochronne, rękawice, kombinezony czy inne środki ochrony osobistej to przedmioty, których podczas pełnienia służby na „pierwszej linii” najbardziej potrzebują. Wykonywanie codziennych zadań wymaga od stróżów prawa bezpośredniego kontaktu z obywatelami. Na wyposażeniu każdego patrolu, znajdują się specjalnie przygotowane pakiety. Dedykowane są one do zadań związanych z koronawirusem, by w razie konieczności je użyć. Zagrożenie wywołane wirusem kładzie nacisk na szczególne środki ostrożności, a co za tym idzie – dodatkowe środki ochrony dla policjantów, które na bieżąco uzupełniane są przez służby logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób, z którymi wykonywane są czynności, jak i samych mundurowych mających z nimi kontakt. Dbajmy o nasze wzajemne bezpieczeństwo.

Apelujemy o stosowanie się do zaleceń służb, rozsądek oraz wzajemne wsparcie. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy siebie i innych na ryzyko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również