Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi przejęli substancje zabronione. Dwóch mężczyzn zatrzymanych z amfetaminą

  • Dodano: 2021-04-22 08:15, aktualizacja: 2021-04-22 06:36

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. W obu przypadkach przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 26 i 21-latek usłyszeli już zarzut posiadania substancji psychotropowej. Grozi im nawet do 3 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Podczas patrolowania dzielnicy Chropaczów, policjanci ze świętochłowickiej prewencji zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo odwracać. Jego wyraźne zdenerwowanie i zerkanie w stronę mundurowych wzbudziło ich zainteresowanie. Postanowili go wylegitymować. Już po chwili na jaw wyszedł powód zachowania mieszkańca Świętochłowic. Policjanci znaleźli w torbie należącej do 26-latka zwitek foli aluminiowej z białą substancją proszkową, która po przeprowadzonym badaniu okazała się amfetaminą.

Dwa dni wcześniej w godzinach wieczornych w trackie interwencji w jednym z mieszkań na terenie miasta w ręce mundurowych wpadł inny mężczyzna z niedozwoloną substancją. Zatrzymany święochłowiczanin ukrywał w kieszeni spodni woreczek foliowy z amfetaminą. Z zabezpieczonej substancji można przygotować 20 „porcji” dilerskich tego narkotyku. W chwili zatrzymania 21-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec miasta spędził noc w policyjnym areszcie.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ola

    Rwać te chwasty Brawo policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również