Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi przejęli substancje zabronione. Dwóch mężczyzn zatrzymanych z amfetaminą

  • Dodano: 2021-04-22 08:15, aktualizacja: 2021-04-22 06:36

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. W obu przypadkach przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 26 i 21-latek usłyszeli już zarzut posiadania substancji psychotropowej. Grozi im nawet do 3 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Podczas patrolowania dzielnicy Chropaczów, policjanci ze świętochłowickiej prewencji zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo odwracać. Jego wyraźne zdenerwowanie i zerkanie w stronę mundurowych wzbudziło ich zainteresowanie. Postanowili go wylegitymować. Już po chwili na jaw wyszedł powód zachowania mieszkańca Świętochłowic. Policjanci znaleźli w torbie należącej do 26-latka zwitek foli aluminiowej z białą substancją proszkową, która po przeprowadzonym badaniu okazała się amfetaminą.

Dwa dni wcześniej w godzinach wieczornych w trackie interwencji w jednym z mieszkań na terenie miasta w ręce mundurowych wpadł inny mężczyzna z niedozwoloną substancją. Zatrzymany święochłowiczanin ukrywał w kieszeni spodni woreczek foliowy z amfetaminą. Z zabezpieczonej substancji można przygotować 20 „porcji” dilerskich tego narkotyku. W chwili zatrzymania 21-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec miasta spędził noc w policyjnym areszcie.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ola

    Rwać te chwasty Brawo policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.