Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi u dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą

  • Dodano: 2020-09-07 08:00, aktualizacja: 2020-09-07 08:01

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” świętochłowiccy mundurowi odwiedzili dziś pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Stróże prawa przypomnieli dzieciom, jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć na zajęcia. Cenne rady młodym uczniom przekazała świętochłowicka policyjna profilaktyk w towarzystwie policjantów z drogówki. Mundurowi zachęcali dzieci do noszenia opasek odblaskowych.

Po dosyć długiej w tym roku przerwie od nauki oraz ponad dwumiesięcznym letnim wypoczynku, nadszedł czas nauki. Dzieci w wieku szkolnym stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Dlatego też świętochłowiccy policjanci włączyli się do akcji profilaktyczno – edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla mundurowych to priorytet, aby najmłodsi mieszkańcy miasta znali przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych. W związku z tym policyjna profilaktyk z miejscowej komendy oraz mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z pierwszoklasistami z SP nr 3. Prelekcja przeprowadzona na boisku szkolnym dotyczyła w szczególności bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi przypomnieli dzieciom przepisy dotyczące przekraczania jezdni oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie prezentowali policjantom dotychczas zdobytą wiedzę i pokazywali, w jaki sposób prawidłowo przechodzi się przez jezdnię zgodnie z najważniejszą zasadą: „popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Na zakończenie pogadanki na uczestników czekała niespodzianka w postaci książeczki bezpieczeństwa oraz kolorowego planu lekcji z ulubieńcem dzieci - psem Sznupkiem.

Przypominamy!

Rodzicu, opiekunie:

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami,
  • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco:

  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami,
  • wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza,
  • zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu:

  • pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.