Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi z II LO w akcji

  • Dodano: 2021-02-22 08:15, aktualizacja: 2021-02-22 06:21

We wtorek, 16 lutego br., uczniowie jednej z klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja, wzięli udział w zajęciach o charakterze wojskowym. Wyzwania, przed którymi stanęli młodzi ludzie, wymagały sprawności fizycznej, ale ich podjęcie przyniosło wiele satysfakcji.

Uczniowie klasy mundurowej II LO są członkami Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej, dzięki czemu mają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach. W tym tygodniu, z zachowaniem reżimu sanitarnego, ćwiczyli musztrę, pozycje strzeleckie oraz marsz z bronią, a wszystko to w prawdziwie zimowym krajobrazie. Ćwiczenia wymagały od licealistów nie tylko sprawności fizycznej, ale także zdyscyplinowania, pasji i zaangażowania.

Jak powiedział wychowawca klasy 1A: „Licealiści świetnie poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami. Mimo pandemii zajęcia wojskowe muszą się odbywać, ponieważ tylko w ten sposób możliwe jest realizowanie misji klas mundurowych. Uczniowie, którzy kończą klasy mundurowe w naszej szkole, powinni być przygotowani do służby wojskowej, pracy w Policji, Straży Granicznej czy w innych służbach i temu służą wszelkie działania podejmowane w II LO.”

Klasy mundurowe istnieją w II LO już od kilku lat i mają na swoim koncie wiele osiągnięć – wielokrotnie były nagradzane w Wojewódzkim Konkursie Musztry Paradnej. Klasa pierwsza stanowi Oddział Przygotowania Wojskowego w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej, a klasy drugie i trzecie objęte są programem MON-u „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • brawo

    Brawo młodzi

  • Spartacus

    Człowiek to niczego się nie nauczy...

  • GMD

    Tresowania mięsa armatniego, bo tym ewentualnie będziecie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.